EAC mod Lavked · ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 3 ·
EAC 13–8 Lavked · Ancient
EAC vandt Ancient 13–8.
EAC vandt 6 af 12 runder som CT og 6 af 10 som T.
Lavked vandt 4 af 10 runder som CT og 6 af 12 som T.
n1Xen havde banens bedste rating, 1,49, med 19 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| EAC | 13 | 6/12 | 6/10 | 0/2 |
| Lavked | 8 | 4/10 | 6/12 | 2/2 |
EAC
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| n1Xen | 19 | 11 | 4 | +8 | 96,3 | 77,3 % | 47,4 % | +3,4 % | 1,49 |
| bekker | 19 | 14 | 3 | +5 | 99,9 | 72,7 % | 21,1 % | +3,2 % | 1,44 |
| sSen | 18 | 11 | 8 | +7 | 87,3 | 81,8 % | 44,4 % | +3,2 % | 1,40 |
| Fessor | 11 | 12 | 3 | -1 | 61,0 | 72,7 % | 81,8 % | +0,5 % | 0,99 |
| anber | 10 | 14 | 8 | -4 | 61,6 | 68,2 % | 90,0 % | +0,5 % | 0,96 |
| Coach|wezx | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Lavked
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| solb | 18 | 14 | 7 | +4 | 110,2 | 77,3 % | 44,4 % | +0,7 % | 1,44 |
| xm1nd | 14 | 16 | 3 | -2 | 78,0 | 68,2 % | 7,1 % | -2,0 % | 1,06 |
| k4nfuz | 11 | 15 | 4 | -4 | 68,0 | 54,5 % | 63,6 % | -2,9 % | 0,88 |
| azukay | 10 | 14 | 3 | -4 | 64,4 | 63,6 % | 50,0 % | -2,2 % | 0,94 |
| 1NVISIBLEE | 10 | 20 | 3 | -10 | 71,3 | 50,0 % | 60,0 % | -4,9 % | 0,70 |
Runder
- Runde 1 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 2 CT vinder CT vinder
- Runde 3 CT vinder CT vinder
- Runde 4 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 5 T vinder Bomben sprang
- Runde 6 T vinder Bomben sprang
- Runde 7 CT vinder CT vinder
- Runde 8 CT vinder CT vinder
- Runde 9 T vinder Bomben sprang
- Runde 10 CT vinder CT vinder
- Runde 11 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 12 CT vinder CT vinder
- Runde 13 CT vinder CT vinder
- Runde 14 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 15 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 16 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 17 CT vinder CT vinder
- Runde 18 T vinder Bomben sprang
- Runde 19 CT vinder CT vinder
- Runde 20 CT vinder CT vinder
- Runde 21 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 22 T vinder Terroristerne vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer