Falcons Force mod Young TigeRES · ESEA Season 58 Europe Finals ·
Falcons Force 14–6 Young TigeRES · Mirage
Falcons Force vandt Mirage 14–6.
Falcons Force vandt 6 af 12 runder som CT og 6 af 12 som T.
Young TigeRES vandt 6 af 12 runder som CT og 6 af 12 som T.
z3ndy havde banens bedste rating, 1,57, med 27 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Falcons Force | 14 | 6/12 | 6/12 | 1/2 |
| Young TigeRES | 6 | 6/12 | 6/12 | 1/2 |
Falcons Force
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tapewaare | 26 | 17 | 3 | +9 | 108,8 | 73,3 % | 61,5 % | +2,3 % | 1,54 |
| Nucleonz | 20 | 22 | 9 | -2 | 97,3 | 70,0 % | 50,0 % | +0,2 % | 1,25 |
| VENO | 18 | 20 | 7 | -2 | 91,4 | 66,7 % | 72,2 % | -0,4 % | 1,19 |
| grecu | 16 | 19 | 5 | -3 | 78,9 | 63,3 % | 12,5 % | -2,0 % | 1,00 |
| clockzi | 11 | 23 | 5 | -12 | 65,5 | 66,7 % | 81,8 % | -2,8 % | 0,80 |
| Coach|NaToSaphiX | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Young TigeRES
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| z3ndy | 27 | 18 | 8 | +9 | 130,0 | 70,0 % | 59,3 % | +3,9 % | 1,57 |
| Djon | 24 | 19 | 6 | +5 | 115,8 | 73,3 % | 75,0 % | +0,6 % | 1,39 |
| tronic | 20 | 13 | 1 | +7 | 83,4 | 76,7 % | 20,0 % | +1,9 % | 1,31 |
| Gashhhhi4 | 20 | 20 | 11 | 0 | 96,0 | 76,7 % | 60,0 % | -0,2 % | 1,20 |
| motya | 10 | 21 | 5 | -11 | 55,2 | 63,3 % | 50,0 % | -3,6 % | 0,69 |
| Coach|yuramyata | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 CT vinder CT vinder
- Runde 2 CT vinder CT vinder
- Runde 3 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 4 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 5 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 6 T vinder Bomben sprang
- Runde 7 T vinder Bomben sprang
- Runde 8 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 9 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 10 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 11 CT vinder CT vinder
- Runde 12 CT vinder CT vinder
- Runde 13 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 14 CT vinder CT vinder
- Runde 15 T vinder Bomben sprang
- Runde 16 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 17 CT vinder CT vinder
- Runde 18 CT vinder CT vinder
- Runde 19 CT vinder CT vinder
- Runde 20 T vinder Bomben sprang
- Runde 21 T vinder Bomben sprang
- Runde 22 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 23 T vinder Bomben sprang
- Runde 24 CT vinder CT vinder
- Runde 25 T vinder Bomben sprang
- Runde 26 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 27 CT vinder CT vinder
- Runde 28 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 29 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 30 T vinder Terroristerne vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer