G2 mod Ninjas in Pyjamas · ESL Pro League Season 23 Stage 1 ·
G2 213–9 Ninjas in Pyjamas · Anubis
G2 vandt Anubis 213–9.
G2 vandt 0 af 0 runder som CT og 9 af 12 som T.
Ninjas in Pyjamas vandt 3 af 12 runder som CT og 0 af 0 som T.
MATYS havde banens bedste rating, 1,81, med 12 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| G2 | 213 | 0/0 | 9/12 | 1/1 |
| Ninjas in Pyjamas | 9 | 3/12 | 0/0 | 0/1 |
G2
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MATYS | 12 | 5 | 2 | +7 | 115,3 | 83,3 % | 58,3 % | +6,2 % | 1,81 |
| SunPayus | 11 | 6 | 2 | +5 | 85,0 | 83,3 % | 9,1 % | +3,5 % | 1,52 |
| malbsMd | 9 | 7 | 2 | +2 | 98,3 | 91,7 % | 88,9 % | +2,9 % | 1,38 |
| HeavyGod | 7 | 8 | 3 | -1 | 59,6 | 75,0 % | 57,1 % | -0,3 % | 0,95 |
| huNter- | 2 | 9 | 1 | -7 | 21,8 | 66,7 % | 50,0 % | -4,4 % | 0,43 |
| Coach|sAw | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Ninjas in Pyjamas
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| cairne | 12 | 8 | 2 | +4 | 108,3 | 83,3 % | 50,0 % | +0,4 % | 1,54 |
| Snappi | 9 | 11 | 1 | -2 | 95,1 | 75,0 % | 55,6 % | -3,7 % | 1,04 |
| sjuush | 7 | 8 | 0 | -1 | 58,1 | 58,3 % | 42,9 % | -1,0 % | 0,94 |
| r1nkle | 6 | 6 | 2 | 0 | 60,8 | 75,0 % | 33,3 % | +0,4 % | 1,07 |
| xKacpersky | 1 | 8 | 2 | -7 | 17,8 | 58,3 % | 100,0 % | -4,1 % | 0,38 |
| Coach|Xizt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Bomben sprang
- Runde 2 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 3 T vinder Bomben sprang
- Runde 4 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 5 CT vinder CT vinder
- Runde 6 T vinder Bomben sprang
- Runde 7 CT vinder CT vinder
- Runde 8 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 9 T vinder Bomben sprang
- Runde 10 T vinder Bomben sprang
- Runde 11 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 12 CT vinder CT vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer