Digital Crusade DraculaN Season 7 · · BO3
HYPERSPIRIT 2–0 MOUZ NXT
HYPERSPIRIT slog MOUZ NXT 2–0 til Digital Crusade DraculaN Season 7 den 19. oktober 2026.
starplajerz havde seriens bedste rating, 1,86, med 16 kills og 3 deaths.
Baner
HYPERSPIRIT
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| d1maje | 23 | 9 | 2 | +14 | 103,2 | 84,2 % | 47,8 % | +7,8 % | 1,70 |
| Scr0b | 13 | 6 | 0 | +7 | 81,1 | 78,9 % | 46,2 % | +3,4 % | 1,36 |
| Ciocardau | 13 | 10 | 1 | +3 | 77,3 | 78,9 % | 84,6 % | -0,1 % | 1,11 |
| starplajerz | 11 | 9 | 6 | +2 | 63,6 | 78,9 % | 63,6 % | +1,0 % | 1,05 |
| Q-Q | 9 | 8 | 5 | +1 | 71,1 | 84,2 % | 100,0 % | -0,4 % | 1,01 |
| ay0k | 7 | 14 | 2 | -7 | 74,0 | 40,0 % | 57,1 % | -4,5 % | 0,86 |
| Nikodeon | 6 | 14 | 2 | -8 | 50,1 | 46,7 % | 66,7 % | -3,2 % | 0,75 |
| mixer | 6 | 14 | 2 | -8 | 47,5 | 60,0 % | 50,0 % | -4,1 % | 0,72 |
| eSx- | 4 | 13 | 5 | -9 | 56,7 | 60,0 % | 50,0 % | -6,2 % | 0,63 |
| deeN | 4 | 14 | 2 | -10 | 24,3 | 33,3 % | 25,0 % | -6,7 % | 0,36 |
MOUZ NXT
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nikodeon | 17 | 13 | 7 | +4 | 95,7 | 73,7 % | 64,7 % | +4,2 % | 1,64 |
| starplajerz | 16 | 3 | 6 | +13 | 109,5 | 100,0 % | 37,5 % | +8,6 % | 1,86 |
| Ciocardau | 15 | 4 | 4 | +11 | 106,9 | 93,3 % | 60,0 % | +5,9 % | 1,68 |
| Q-Q | 15 | 8 | 7 | +7 | 114,1 | 86,7 % | 60,0 % | +4,4 % | 1,44 |
| d1maje | 14 | 6 | 1 | +8 | 93,7 | 80,0 % | 35,7 % | +4,1 % | 1,38 |
| Scr0b | 9 | 6 | 5 | +3 | 69,8 | 86,7 % | 44,4 % | +1,6 % | 1,11 |
| eSx- | 8 | 14 | 2 | -6 | 43,8 | 47,4 % | 25,0 % | -3,3 % | 0,73 |
| deeN | 6 | 12 | 2 | -6 | 38,9 | 57,9 % | 66,7 % | -3,3 % | 0,79 |
| mixer | 6 | 15 | 5 | -9 | 48,4 | 57,9 % | 50,0 % | -5,0 % | 0,64 |
| ay0k | 5 | 15 | 3 | -10 | 51,7 | 52,6 % | 80,0 % | -4,2 % | 0,64 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.