CCT 2026 Europe Series 10 · · BO3
Leo 2–1 Phantom Academy
Leo slog Phantom Academy 2–1 til CCT 2026 Europe Series 10 den 30. september 2026.
leen havde seriens bedste rating, 1,61, med 16 kills og 8 deaths.
Baner
Leo
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| leen | 28 | 21 | 15 | +7 | 93,2 | 77,2 % | 50,0 % | +1,3 % | 1,31 |
| drac | 25 | 22 | 13 | +3 | 88,5 | 74,3 % | 64,0 % | +0,8 % | 1,24 |
| next1me | 24 | 21 | 5 | +3 | 62,7 | 77,1 % | 25,0 % | +0,8 % | 1,13 |
| aimy | 23 | 23 | 9 | 0 | 81,3 | 80,0 % | 47,8 % | +0,1 % | 1,12 |
| Tarkky | 22 | 21 | 4 | +1 | 64,4 | 65,7 % | 50,0 % | -0,3 % | 1,02 |
| Brain47 | 12 | 12 | 2 | 0 | 99,7 | 80,0 % | 58,3 % | -1,7 % | 1,41 |
| Dr3nquu | 11 | 12 | 1 | -1 | 84,7 | 60,0 % | 45,5 % | -2,8 % | 1,13 |
| ayteel | 8 | 13 | 2 | -5 | 74,1 | 53,3 % | 75,0 % | -4,0 % | 0,85 |
| kalyambys | 4 | 14 | 4 | -10 | 43,8 | 66,7 % | 50,0 % | -7,8 % | 0,48 |
| stefienson | 3 | 12 | 0 | -9 | 24,8 | 40,0 % | 66,7 % | -5,6 % | 0,39 |
Phantom Academy
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| kalyambys | 30 | 21 | 5 | +9 | 90,5 | 71,4 % | 76,7 % | +3,3 % | 1,47 |
| Brain47 | 28 | 23 | 3 | +5 | 91,0 | 65,7 % | 32,1 % | +1,5 % | 1,31 |
| ayteel | 17 | 29 | 10 | -12 | 65,4 | 74,2 % | 70,6 % | -3,7 % | 0,82 |
| leen | 16 | 8 | 7 | +8 | 103,9 | 93,3 % | 62,5 % | +6,6 % | 1,61 |
| stefienson | 16 | 23 | 4 | -7 | 50,7 | 57,1 % | 56,3 % | -1,1 % | 0,90 |
| Dr3nquu | 16 | 26 | 7 | -10 | 55,9 | 65,7 % | 81,3 % | -3,0 % | 0,81 |
| aimy | 14 | 6 | 6 | +8 | 93,6 | 93,3 % | 50,0 % | +4,0 % | 1,51 |
| Tarkky | 13 | 7 | 3 | +6 | 87,3 | 80,0 % | 61,5 % | +6,0 % | 1,48 |
| drac | 10 | 10 | 4 | 0 | 71,9 | 80,0 % | 40,0 % | -0,6 % | 0,98 |
| next1me | 9 | 6 | 5 | +3 | 77,5 | 80,0 % | 55,6 % | +5,0 % | 1,32 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.