Radio Popular Roman Imperium Cup VIII · · BO3
Luminosity 2–1 SAW
Luminosity slog SAW 2–1 til Radio Popular Roman Imperium Cup VIII den 12. september 2026.
story havde seriens bedste rating, 1,65, med 40 kills og 25 deaths.
Baner
Luminosity
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Rainwaker | 44 | 28 | 14 | +16 | 118,2 | 73,8 % | 54,5 % | +5,5 % | 1,60 |
| yxngstxr | 35 | 28 | 12 | +7 | 83,5 | 73,8 % | 60,0 % | +2,7 % | 1,28 |
| afro | 24 | 25 | 10 | -1 | 54,1 | 81,0 % | 12,5 % | +0,9 % | 1,02 |
| AZUWU | 23 | 30 | 9 | -7 | 68,1 | 69,1 % | 78,3 % | -1,2 % | 0,96 |
| lux | 21 | 28 | 15 | -7 | 52,7 | 71,4 % | 52,4 % | -2,8 % | 0,80 |
| story | 11 | 11 | 4 | 0 | 90,2 | 86,7 % | 27,3 % | -1,0 % | 1,32 |
| ewjerkz | 10 | 12 | 3 | -2 | 82,7 | 73,3 % | 70,0 % | -3,2 % | 1,09 |
| MUTiRiS | 9 | 14 | 4 | -5 | 78,6 | 60,0 % | 66,7 % | -7,6 % | 0,78 |
| krazy | 7 | 10 | 2 | -3 | 53,1 | 53,3 % | 57,1 % | -1,2 % | 0,89 |
| NOPEEj | 6 | 12 | 4 | -6 | 63,9 | 60,0 % | 83,3 % | -4,4 % | 0,77 |
SAW
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| story | 40 | 25 | 5 | +15 | 107,5 | 83,4 % | 40,0 % | +2,9 % | 1,65 |
| NOPEEj | 32 | 31 | 7 | +1 | 77,0 | 71,4 % | 65,6 % | -1,7 % | 1,19 |
| krazy | 26 | 32 | 8 | -6 | 72,8 | 69,0 % | 57,7 % | -1,6 % | 1,02 |
| ewjerkz | 21 | 32 | 15 | -11 | 63,0 | 69,1 % | 61,9 % | -2,5 % | 0,93 |
| MUTiRiS | 20 | 28 | 13 | -8 | 53,4 | 66,7 % | 50,0 % | -2,3 % | 0,91 |
| afro | 15 | 10 | 5 | +5 | 123,9 | 73,3 % | 20,0 % | +6,2 % | 1,61 |
| yxngstxr | 14 | 7 | 4 | +7 | 96,7 | 86,7 % | 71,4 % | +7,0 % | 1,61 |
| lux | 14 | 9 | 1 | +5 | 97,2 | 66,7 % | 71,4 % | +1,7 % | 1,24 |
| AZUWU | 12 | 8 | 5 | +4 | 68,1 | 80,0 % | 41,7 % | +5,5 % | 1,36 |
| Rainwaker | 5 | 10 | 3 | -5 | 41,1 | 80,0 % | 40,0 % | -3,8 % | 0,64 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.