Marsborne mod F5 · NSTLGA League Season 1 ·
Marsborne 13–4 F5 · Inferno
Marsborne vandt Inferno 13–4.
Marsborne vandt 3 af 5 runder som CT og 10 af 12 som T.
F5 vandt 2 af 12 runder som CT og 2 af 5 som T.
Signal havde banens bedste rating, 1,56, med 14 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Marsborne | 13 | 3/5 | 10/12 | 1/2 |
| F5 | 4 | 2/12 | 2/5 | 1/2 |
Marsborne
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Grizz | 18 | 10 | 6 | +8 | 120,9 | 82,4 % | 44,4 % | +1,3 % | 1,42 |
| WUMBO | 16 | 12 | 7 | +4 | 118,6 | 76,5 % | 50,0 % | +4,3 % | 1,38 |
| freshie | 15 | 10 | 7 | +5 | 110,2 | 88,2 % | 53,3 % | -0,5 % | 1,35 |
| ogwizard | 13 | 7 | 6 | +6 | 101,2 | 94,1 % | 30,8 % | +4,7 % | 1,53 |
| marekiew | 11 | 9 | 4 | +2 | 86,6 | 82,4 % | 54,5 % | +4,4 % | 1,27 |
| Coach|ItsLucid_ | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
F5
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Signal | 14 | 13 | 2 | +1 | 102,1 | 64,7 % | 50,0 % | +0,6 % | 1,56 |
| bones | 11 | 12 | 4 | -1 | 113,0 | 64,7 % | 45,5 % | 0,0 % | 1,43 |
| Kermi | 11 | 16 | 2 | -5 | 74,8 | 70,6 % | 45,5 % | -3,4 % | 1,01 |
| neight | 9 | 16 | 7 | -7 | 101,9 | 64,7 % | 66,7 % | -5,2 % | 1,01 |
| cmrn | 3 | 16 | 4 | -13 | 50,1 | 41,2 % | 66,7 % | -6,3 % | 0,44 |
| Coach|Kurrent | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 2 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 3 T vinder Bomben sprang
- Runde 4 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 5 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 6 T vinder Bomben sprang
- Runde 7 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 8 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 9 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 10 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 11 CT vinder CT vinder
- Runde 12 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 15 CT vinder CT vinder
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 CT vinder CT vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer