Marsborne mod Iowa Stormboar · ESL Challenger League Season 52 North America Cup 2 ·
Marsborne 13–10 Iowa Stormboar · Ancient
Marsborne vandt Ancient 13–10.
Marsborne vandt 10 af 12 runder som CT og 3 af 3 som T.
Iowa Stormboar vandt 0 af 3 runder som CT og 2 af 12 som T.
WUMBO havde banens bedste rating, 2,03, med 19 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Marsborne | 13 | 10/12 | 3/3 | 2/2 |
| Iowa Stormboar | 10 | 0/3 | 2/12 | 0/2 |
Marsborne
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| WUMBO | 19 | 7 | 5 | +12 | 147,3 | 93,3 % | 57,9 % | +6,8 % | 2,03 |
| ogwizard | 14 | 3 | 4 | +11 | 123,3 | 93,3 % | 57,1 % | +5,5 % | 1,75 |
| nicx | 14 | 8 | 4 | +6 | 123,3 | 86,7 % | 50,0 % | +4,8 % | 1,52 |
| freshie | 10 | 7 | 8 | +3 | 93,0 | 86,7 % | 50,0 % | +0,3 % | 1,24 |
| Grizz | 9 | 5 | 3 | +4 | 73,8 | 86,7 % | 33,3 % | +1,5 % | 1,17 |
| Coach|ItsLucid_ | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Iowa Stormboar
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| H0NeST | 10 | 12 | 0 | -2 | 66,4 | 53,3 % | 40,0 % | -3,2 % | 0,99 |
| 1TyRa | 6 | 13 | 4 | -7 | 64,3 | 40,0 % | 66,7 % | -3,1 % | 0,77 |
| Valter0k | 6 | 14 | 4 | -8 | 66,3 | 66,7 % | 50,0 % | -3,0 % | 0,80 |
| aelor | 5 | 14 | 3 | -9 | 58,6 | 60,0 % | 60,0 % | -5,0 % | 0,67 |
| Scorchyy | 3 | 13 | 2 | -10 | 27,9 | 33,3 % | 33,3 % | -4,5 % | 0,41 |
| Coach|carbs | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 2 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 3 CT vinder CT vinder
- Runde 4 CT vinder CT vinder
- Runde 5 CT vinder CT vinder
- Runde 6 CT vinder CT vinder
- Runde 7 CT vinder CT vinder
- Runde 8 CT vinder CT vinder
- Runde 9 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 10 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 11 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 12 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 15 T vinder Terroristerne vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer