MOUZ NXT mod Lazer Cats · ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 3 ·
MOUZ NXT 13–11 Lazer Cats · Nuke
MOUZ NXT vandt Nuke 13–11.
MOUZ NXT vandt 10 af 12 runder som CT og 3 af 12 som T.
Lazer Cats vandt 9 af 12 runder som CT og 2 af 12 som T.
opdust havde banens bedste rating, 1,46, med 19 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| MOUZ NXT | 13 | 10/12 | 3/12 | 1/2 |
| Lazer Cats | 11 | 9/12 | 2/12 | 1/2 |
MOUZ NXT
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| opdust | 19 | 14 | 7 | +5 | 92,9 | 75,0 % | 31,6 % | +5,3 % | 1,46 |
| mixer | 19 | 19 | 8 | 0 | 116,0 | 66,7 % | 78,9 % | -1,1 % | 1,18 |
| ay0k | 18 | 15 | 4 | +3 | 102,3 | 75,0 % | 55,6 % | -1,0 % | 1,23 |
| Nikodeon | 15 | 14 | 4 | +1 | 94,4 | 79,2 % | 73,3 % | +0,1 % | 1,21 |
| eSx- | 13 | 16 | 1 | -3 | 70,1 | 54,2 % | 15,4 % | -1,1 % | 0,95 |
| Coach|LMBT | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Lazer Cats
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Polbandana | 20 | 17 | 5 | +3 | 103,3 | 70,8 % | 50,0 % | +1,2 % | 1,44 |
| nikitea | 16 | 17 | 3 | -1 | 94,5 | 62,5 % | 68,8 % | +0,1 % | 1,26 |
| Magic | 15 | 13 | 5 | +2 | 85,7 | 75,0 % | 60,0 % | -0,6 % | 1,29 |
| tripex17 | 14 | 19 | 6 | -5 | 87,5 | 62,5 % | 50,0 % | -1,2 % | 1,07 |
| Kiy0o | 13 | 18 | 3 | -5 | 75,9 | 66,7 % | 61,5 % | -1,7 % | 1,00 |
| Coach|monarrrh | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 2 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 3 CT vinder CT vinder
- Runde 4 CT vinder CT vinder
- Runde 5 CT vinder CT vinder
- Runde 6 CT vinder CT vinder
- Runde 7 CT vinder CT vinder
- Runde 8 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 9 CT vinder CT vinder
- Runde 10 CT vinder CT vinder
- Runde 11 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 12 CT vinder CT vinder
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 CT vinder CT vinder
- Runde 15 CT vinder CT vinder
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 CT vinder CT vinder
- Runde 18 CT vinder CT vinder
- Runde 19 CT vinder CT vinder
- Runde 20 CT vinder CT vinder
- Runde 21 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 22 CT vinder CT vinder
- Runde 23 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 24 CT vinder CT vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer