MOUZ mod HEROIC · ESL Pro League Season 23 Stage 2 ·
MOUZ 13–6 HEROIC · Mirage
MOUZ vandt Mirage 13–6.
MOUZ vandt 7 af 9 runder som CT og 6 af 12 som T.
HEROIC vandt 6 af 12 runder som CT og 2 af 9 som T.
Jimpphat havde banens bedste rating, 1,59, med 18 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| MOUZ | 13 | 7/9 | 6/12 | 2/2 |
| HEROIC | 6 | 6/12 | 2/9 | 0/2 |
MOUZ
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Jimpphat | 18 | 10 | 2 | +8 | 90,9 | 76,2 % | 66,7 % | +3,7 % | 1,59 |
| Spinx | 17 | 10 | 4 | +7 | 72,1 | 81,0 % | 41,2 % | +3,2 % | 1,44 |
| Brollan | 15 | 13 | 5 | +2 | 83,8 | 71,4 % | 46,7 % | +1,2 % | 1,29 |
| xertioN | 14 | 15 | 4 | -1 | 87,0 | 71,4 % | 85,7 % | +0,7 % | 1,23 |
| torzsi | 13 | 15 | 3 | -2 | 71,4 | 71,4 % | 38,5 % | -2,5 % | 1,00 |
| Coach|Sycrone | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
HEROIC
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| nilo | 17 | 14 | 3 | +3 | 72,1 | 66,7 % | 41,2 % | +0,6 % | 1,14 |
| susp | 14 | 17 | 3 | -3 | 69,0 | 66,7 % | 35,7 % | +1,2 % | 1,06 |
| yxngstxr | 12 | 14 | 4 | -2 | 81,3 | 71,4 % | 33,3 % | -1,8 % | 1,08 |
| Chr1zN | 10 | 14 | 3 | -4 | 52,9 | 71,4 % | 60,0 % | -3,5 % | 0,76 |
| xfl0ud | 10 | 18 | 10 | -8 | 64,2 | 76,2 % | 40,0 % | -2,7 % | 0,77 |
| Coach|TOBIZ | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 2 CT vinder CT vinder
- Runde 3 CT vinder CT vinder
- Runde 4 CT vinder CT vinder
- Runde 5 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 6 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 7 CT vinder CT vinder
- Runde 8 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 9 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 10 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 11 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 12 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 13 CT vinder CT vinder
- Runde 14 CT vinder CT vinder
- Runde 15 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 T vinder Bomben sprang
- Runde 18 T vinder Bomben sprang
- Runde 19 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 20 CT vinder CT vinder
- Runde 21 CT vinder CT vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer