Natus Vincere mod B8 · ESL Pro League Season 23 Stage 2 ·
Natus Vincere 16–5 B8 · Mirage
Natus Vincere vandt Mirage 16–5.
Natus Vincere vandt 5 af 12 runder som CT og 7 af 12 som T.
B8 vandt 5 af 12 runder som CT og 7 af 12 som T.
npl havde banens bedste rating, 1,54, med 28 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Natus Vincere | 16 | 5/12 | 7/12 | 2/2 |
| B8 | 5 | 5/12 | 7/12 | 0/2 |
Natus Vincere
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| makazze | 23 | 24 | 7 | -1 | 73,8 | 80,0 % | 47,8 % | -0,6 % | 1,12 |
| iM | 20 | 25 | 11 | -5 | 76,1 | 73,3 % | 35,0 % | -1,0 % | 1,02 |
| b1t | 19 | 18 | 7 | +1 | 70,8 | 70,0 % | 42,1 % | +1,3 % | 1,16 |
| w0nderful | 18 | 16 | 6 | +2 | 65,3 | 66,7 % | 38,9 % | -0,1 % | 1,06 |
| Aleksib | 11 | 17 | 12 | -6 | 50,0 | 76,7 % | 45,5 % | -1,5 % | 0,89 |
| Coach|B1ad3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
B8
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| npl | 28 | 17 | 6 | +11 | 98,9 | 76,7 % | 64,3 % | +2,4 % | 1,54 |
| kensizor | 20 | 22 | 6 | -2 | 76,0 | 86,7 % | 60,0 % | -2,1 % | 1,00 |
| alex666 | 18 | 18 | 7 | 0 | 66,8 | 80,0 % | 61,1 % | -1,0 % | 1,04 |
| s1zzi | 16 | 19 | 6 | -3 | 65,2 | 73,3 % | 25,0 % | -0,5 % | 0,99 |
| esenthial | 12 | 20 | 3 | -8 | 52,5 | 60,0 % | 66,7 % | -1,1 % | 0,81 |
| Coach|maddened | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 CT vinder CT vinder
- Runde 2 CT vinder CT vinder
- Runde 3 T vinder Bomben sprang
- Runde 4 T vinder Bomben sprang
- Runde 5 CT vinder CT vinder
- Runde 6 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 7 CT vinder CT vinder
- Runde 8 T vinder Bomben sprang
- Runde 9 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 10 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 11 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 12 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 T vinder Bomben sprang
- Runde 15 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 16 T vinder Bomben sprang
- Runde 17 T vinder Bomben sprang
- Runde 18 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 19 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 20 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 21 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 22 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 23 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 24 CT vinder CT vinder
- Runde 25 CT vinder CT vinder
- Runde 26 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 27 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 28 CT vinder CT vinder
- Runde 29 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 30 CT vinder CT vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer