IEM Atlanta 2026 Americas Closed Qualifier · · BO3
Passion UA 2–0 Wildcard
Passion UA slog Wildcard 2–0 til IEM Atlanta 2026 Americas Closed Qualifier den 13. februar 2026.
Grim havde seriens bedste rating, 1,31, med 36 kills og 26 deaths.
Baner
Passion UA
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Grim | 36 | 26 | 9 | +10 | 87,9 | 85,0 % | 58,3 % | +1,5 % | 1,31 |
| Kvem | 30 | 27 | 12 | +3 | 72,5 | 72,5 % | 53,3 % | -1,5 % | 1,01 |
| JT | 28 | 28 | 11 | 0 | 83,0 | 75,0 % | 42,9 % | +1,2 % | 1,15 |
| hallzerk | 27 | 25 | 5 | +2 | 96,2 | 62,5 % | 55,6 % | +1,8 % | 1,22 |
| nicx | 25 | 24 | 10 | +1 | 59,4 | 77,5 % | 60,0 % | +0,7 % | 1,07 |
| Coach|T.C | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Wildcard
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| reck | 31 | 29 | 10 | +2 | 80,8 | 67,5 % | 54,8 % | +0,1 % | 1,25 |
| peeping | 27 | 27 | 6 | 0 | 64,7 | 77,5 % | 48,1 % | +0,2 % | 1,15 |
| CLASIA | 24 | 28 | 6 | -4 | 64,1 | 65,0 % | 58,3 % | -1,8 % | 1,00 |
| HexT | 24 | 31 | 13 | -7 | 77,8 | 72,5 % | 45,8 % | -0,8 % | 1,15 |
| mhL | 23 | 32 | 10 | -9 | 83,1 | 60,0 % | 34,8 % | -2,0 % | 1,03 |
| Coach|JamezIRL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.