CCT 2026 Europe Series 8 · · BO3
SINNERS 2–0 The Last Resort
SINNERS slog The Last Resort 2–0 til CCT 2026 Europe Series 8 den 11. september 2026.
MoDo havde seriens bedste rating, 1,87, med 16 kills og 4 deaths.
Baner
SINNERS
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| kisserek | 23 | 13 | 5 | +10 | 120,5 | 84,2 % | 34,8 % | +4,2 % | 1,45 |
| SHOCK | 21 | 6 | 2 | +15 | 103,3 | 89,5 % | 71,4 % | +6,6 % | 1,74 |
| beastik | 14 | 11 | 8 | +3 | 88,9 | 78,9 % | 71,4 % | +0,2 % | 1,10 |
| MoDo | 10 | 7 | 4 | +3 | 58,2 | 84,2 % | 30,0 % | +1,3 % | 1,08 |
| stressarN | 7 | 7 | 6 | 0 | 41,7 | 89,5 % | 42,9 % | +1,0 % | 0,93 |
| arTisT | 6 | 12 | 2 | -6 | 67,7 | 46,7 % | 66,7 % | -4,5 % | 0,78 |
| Extinct | 5 | 12 | 1 | -7 | 41,5 | 33,3 % | 40,0 % | -4,4 % | 0,56 |
| Vacancy | 5 | 12 | 2 | -7 | 38,8 | 53,3 % | 60,0 % | -2,7 % | 0,68 |
| bevve | 4 | 13 | 0 | -9 | 35,2 | 40,0 % | 50,0 % | -5,6 % | 0,49 |
| Girafffe | 2 | 11 | 1 | -9 | 31,7 | 40,0 % | 50,0 % | -4,1 % | 0,47 |
The Last Resort
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MoDo | 16 | 4 | 3 | +12 | 103,2 | 93,3 % | 31,3 % | +10,5 % | 1,87 |
| kisserek | 15 | 4 | 2 | +11 | 100,0 | 80,0 % | 40,0 % | +6,1 % | 1,65 |
| beastik | 12 | 9 | 8 | +3 | 89,9 | 86,7 % | 91,7 % | +0,6 % | 1,18 |
| Extinct | 11 | 16 | 8 | -5 | 74,7 | 63,2 % | 81,8 % | -2,9 % | 1,13 |
| Vacancy | 10 | 15 | 0 | -5 | 67,2 | 52,6 % | 60,0 % | -0,8 % | 1,06 |
| stressarN | 9 | 3 | 3 | +6 | 58,4 | 93,3 % | 55,6 % | +3,3 % | 1,27 |
| arTisT | 9 | 15 | 0 | -6 | 63,9 | 47,4 % | 66,7 % | -2,2 % | 0,98 |
| SHOCK | 8 | 2 | 1 | +6 | 61,1 | 86,7 % | 75,0 % | +0,9 % | 1,18 |
| Girafffe | 6 | 14 | 1 | -8 | 44,7 | 42,1 % | 83,3 % | -3,6 % | 0,68 |
| bevve | 6 | 15 | 0 | -9 | 30,9 | 57,9 % | 50,0 % | -5,5 % | 0,56 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.