CCT 2026 Europe Series 8 · · BO3
SPARTA 2–0 ex-Zero Tenacity
SPARTA slog ex-Zero Tenacity 2–0 til CCT 2026 Europe Series 8 den 6. september 2026.
TRAVIS havde seriens bedste rating, 1,89, med 17 kills og 4 deaths.
Baner
SPARTA
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TRAVIS | 21 | 15 | 3 | +6 | 86,1 | 81,0 % | 71,4 % | +4,2 % | 1,46 |
| glowiing | 19 | 13 | 6 | +6 | 91,6 | 61,9 % | 42,1 % | +1,6 % | 1,18 |
| NickelBack | 17 | 16 | 3 | +1 | 70,6 | 61,9 % | 35,3 % | -0,9 % | 0,91 |
| el1an | 13 | 11 | 5 | +2 | 77,3 | 81,0 % | 23,1 % | +2,0 % | 1,24 |
| interz | 12 | 19 | 7 | -7 | 73,3 | 71,4 % | 75,0 % | -5,2 % | 0,74 |
| VLDN | 9 | 11 | 0 | -2 | 61,5 | 80,0 % | 44,4 % | -2,1 % | 1,02 |
| brutmonster | 9 | 11 | 1 | -2 | 108,3 | 53,3 % | 66,7 % | -2,0 % | 1,21 |
| Cjoffo | 6 | 12 | 1 | -6 | 41,8 | 53,3 % | 66,7 % | -4,1 % | 0,64 |
| Dragon | 5 | 11 | 2 | -6 | 33,2 | 53,3 % | 20,0 % | -6,1 % | 0,57 |
| Kind0 | 4 | 11 | 5 | -7 | 45,3 | 66,7 % | 50,0 % | -4,2 % | 0,65 |
ex-Zero Tenacity
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TRAVIS | 17 | 4 | 5 | +13 | 101,9 | 86,7 % | 70,6 % | +9,6 % | 1,89 |
| VLDN | 13 | 18 | 4 | -5 | 73,9 | 61,9 % | 46,2 % | -1,9 % | 1,03 |
| Dragon | 13 | 21 | 5 | -8 | 79,0 | 52,4 % | 61,5 % | -5,7 % | 0,88 |
| Kind0 | 13 | 22 | 3 | -9 | 67,7 | 61,9 % | 69,2 % | -2,7 % | 0,94 |
| interz | 12 | 6 | 4 | +6 | 80,1 | 93,3 % | 50,0 % | +5,3 % | 1,44 |
| el1an | 11 | 4 | 3 | +7 | 98,0 | 86,7 % | 18,2 % | +4,3 % | 1,52 |
| NickelBack | 10 | 6 | 3 | +4 | 70,9 | 86,7 % | 70,0 % | +4,4 % | 1,31 |
| Cjoffo | 8 | 19 | 8 | -11 | 39,1 | 61,9 % | 62,5 % | -2,7 % | 0,69 |
| brutmonster | 7 | 22 | 5 | -15 | 43,9 | 57,1 % | 57,1 % | -4,2 % | 0,56 |
| glowiing | 6 | 13 | 4 | -7 | 45,8 | 73,3 % | 33,3 % | -5,3 % | 0,50 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.