FaZe
FaZe vandt 83 af 144 parsede baner (57,6 %), 54,4 % af CT-runderne og 48,7 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Ancient, med 55,2 % af banerne vundet.
- Baner
- 83–61
- Kamp
- 28–35
- Vundet %
- 57,6 %
- CT-runder
- 54,4 %
- T-runder
- 48,7 %
- Pistolrunder
- 52,3 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ancient | 29 | 16 | 55,2 % | 56,5 % | 48,1 % | 45,6 % |
| Dust2 | 28 | 12 | 42,9 % | 51,5 % | 48,1 % | 48,2 % |
| Mirage | 27 | 17 | 63,0 % | 58,6 % | 46,3 % | 55,6 % |
| Nuke | 25 | 18 | 72,0 % | 60,4 % | 48,0 % | 57,1 % |
| Anubis | 11 | 6 | 54,5 % | 35,3 % | 59,5 % | 54,5 % |
| Cache | 11 | 5 | 45,5 % | 55,3 % | 57,0 % | 54,5 % |
| Overpass | 8 | 6 | 75,0 % | 58,5 % | 37,7 % | 53,3 % |
| Inferno | 5 | 3 | 60,0 % | 38,9 % | 42,9 % | 60,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Twistzz | 144 | 2188 | 2053 | 728 | +135 | 78,0 | 74,1 % | 61,1 % | +0,6 % | 1,18 |
| frozen | 144 | 2222 | 2022 | 706 | +200 | 77,4 | 75,5 % | 50,4 % | +0,6 % | 1,20 |
| jcobbb | 144 | 2003 | 2131 | 631 | -128 | 70,9 | 71,4 % | 64,0 % | -0,4 % | 1,06 |
| Neityu | 93 | 1225 | 1382 | 438 | -157 | 66,4 | 72,0 % | 52,0 % | -0,9 % | 1,00 |
| broky | 78 | 1073 | 1026 | 336 | +47 | 78,2 | 72,8 % | 33,6 % | +0,7 % | 1,17 |
| JBOEN | 66 | 1043 | 906 | 244 | +137 | 79,8 | 72,4 % | 35,4 % | +1,0 % | 1,20 |
| Coach|NEO | 5 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Seneste kampe
- FURIA mod FaZe 2–1 IEM Beijing 2026
- B8 mod FaZe 0–2 RLG Tesla Cup 2026
- FaZe mod GamerLegion 1–2 RLG Tesla Cup 2026
- K27 mod FaZe 0–2 RLG Tesla Cup 2026
- Alliance mod FaZe 0–2 RLG Tesla Cup 2026
- FaZe mod BC.Game 0–2 Digital Crusade DraculaN Season 7
- HEROIC mod FaZe 1–2 Digital Crusade DraculaN Season 7
- FaZe mod NAVI Junior 2–0 Roman Imperium Cup IX
- FaZe mod NAVI Junior 2–1 Roman Imperium Cup IX
- PURE mod FaZe 0–2 Roman Imperium Cup IX
- FaZe mod Sangal 2–1 Roman Imperium Cup IX
- Astralis mod FaZe 2–1 Stake Ranked Episode 4
Turneringer
- IEM Beijing 2026
- RLG Tesla Cup 2026
- Digital Crusade DraculaN Season 7
- Roman Imperium Cup IX
- Stake Ranked Episode 4
- FISSURE Playground 3
- Esports World Cup 2026
- BLAST Bounty 2026 Season 2 Finals
- BLAST Bounty 2026 Season 2
- XSE Pro League Guangzhou 2026
- Stake Ranked Episode 2
- IEM Atlanta 2026
- BLAST Rivals 2026 Season 1
- PGL Bucharest 2026
- HLC Belgrade PRO 2026
- Digital Crusade DraculaN Season 6
- BLAST Open Rotterdam 2026
- ESL Pro League Season 23 Stage 2
- PGL Cluj-Napoca 2026
- IEM Kraków 2026
- BLAST Bounty 2026 Season 1
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.