OG
OG vandt 33 af 64 parsede baner (51,6 %), 55,6 % af CT-runderne og 49,0 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Dust2, med 57,1 % af banerne vundet.
- Baner
- 33–31
- Kamp
- 17–15
- Vundet %
- 51,6 %
- CT-runder
- 55,6 %
- T-runder
- 49,0 %
- Pistolrunder
- 53,1 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dust2 | 14 | 8 | 57,1 % | 57,0 % | 52,5 % | 57,1 % |
| Nuke | 12 | 6 | 50,0 % | 56,7 % | 46,8 % | 45,8 % |
| Inferno | 11 | 4 | 36,4 % | 43,6 % | 57,7 % | 54,5 % |
| Ancient | 9 | 5 | 55,6 % | 65,7 % | 43,5 % | 61,1 % |
| Mirage | 9 | 4 | 44,4 % | 59,6 % | 49,4 % | 50,0 % |
| Cache | 7 | 4 | 57,1 % | 46,3 % | 35,5 % | 42,9 % |
| Overpass | 1 | 1 | 100,0 % | 41,7 % | 58,3 % | 100,0 % |
| Anubis | 1 | 1 | 100,0 % | 91,7 % | 75,0 % | 50,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chucky | 15 | 228 | 208 | 72 | +20 | 82,8 | 75,5 % | 27,6 % | +0,4 % | 1,21 |
| Ex3rcice | 15 | 208 | 218 | 67 | -10 | 68,8 | 71,8 % | 53,8 % | +0,3 % | 1,12 |
| bodyy | 62 | 929 | 933 | 357 | -4 | 80,4 | 71,7 % | 61,6 % | -0,2 % | 1,13 |
| spooke | 62 | 972 | 956 | 332 | +16 | 84,2 | 69,9 % | 61,8 % | +0,2 % | 1,16 |
| cadiaN | 47 | 714 | 633 | 209 | +81 | 85,8 | 71,8 % | 30,5 % | +0,9 % | 1,21 |
| pr1metapz | 44 | 574 | 565 | 169 | +9 | 69,6 | 73,2 % | 62,2 % | +0,3 % | 1,10 |
| nut nut | 15 | 211 | 203 | 75 | +8 | 70,1 | 73,6 % | 51,2 % | +0,1 % | 1,15 |
| Coach|Lambert | 13 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| JACKZ | 3 | 43 | 50 | 15 | -7 | 70,8 | 73,1 % | 39,5 % | -1,1 % | 1,03 |
| Coach|YouKnow | 6 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Seneste kampe
- Iberian Soul mod OG 2–1 HyperX Retake Season 13
- OG mod BC.Game 2–0 HyperX Retake Season 13
- OG mod SNITKO 2–0 HyperX Retake Season 13
- BC.Game mod OG 13–6 HyperX Retake Season 13
- Nuclear TigeRES mod OG 13–7 PGL Bucharest 2027 Open Qualifier 2
- OG mod Sangal 0–2 Roman Imperium Cup IX
- G2 Ares mod OG 2–7 Roman Imperium Cup IX
- OG mod SINQU 13–9 Roman Imperium Cup IX
- OG mod Falcons Force 6–13 Roman Imperium Cup IX
- OG mod Orion Wanderers 13–2 Roman Imperium Cup IX
- OG mod PURE 6–13 Roman Imperium Cup IX
- Phantom mod OG 2–1 Logitech G Play Connect 2026 Closed Qualifier
Turneringer
- HyperX Retake Season 13
- PGL Bucharest 2027 Open Qualifier 2
- Roman Imperium Cup IX
- Logitech G Play Connect 2026 Closed Qualifier
- CCT 2026 Europe Series 7
- ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 4
- ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 3
- Esports World Cup 2026 Open Qualifier
- BLAST Bounty 2026 Season 2
- Digital Crusade Super DraculaN Season 1
- BC Game Masters Championship Season 2
- HyperX Roman Imperium Cup VI
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.