CCT 2026 Europe Series 12 · · BO3
6yuBoJlbl 6–1 Illyrians
6yuBoJlbl slog Illyrians 6–1 til CCT 2026 Europe Series 12 den 20. oktober 2026.
PUMP havde seriens bedste rating, 1,61, med 17 kills og 8 deaths.
Baner
6yuBoJlbl
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| tasman | 38 | 38 | 10 | 0 | 97,5 | 67,4 % | 81,6 % | -0,3 % | 1,24 |
| PUMP | 32 | 30 | 9 | +2 | 74,5 | 71,8 % | 59,4 % | +0,8 % | 1,20 |
| ICY | 29 | 30 | 5 | -1 | 85,0 | 65,2 % | 48,3 % | -1,3 % | 1,11 |
| krao | 25 | 33 | 5 | -8 | 64,9 | 67,4 % | 48,0 % | -2,0 % | 0,94 |
| stratefly | 20 | 35 | 11 | -15 | 48,7 | 63,0 % | 65,0 % | -3,7 % | 0,72 |
| cerber | 15 | 16 | 2 | -1 | 74,0 | 52,6 % | 33,3 % | -1,6 % | 1,01 |
| ammar | 12 | 14 | 2 | -2 | 69,4 | 57,9 % | 58,3 % | -0,6 % | 1,04 |
| Dementor | 10 | 17 | 4 | -7 | 62,9 | 57,9 % | 50,0 % | -3,6 % | 0,84 |
| rosoneriii | 8 | 15 | 3 | -7 | 69,8 | 57,9 % | 50,0 % | -4,6 % | 0,76 |
| BledarD | 4 | 14 | 7 | -10 | 49,7 | 52,6 % | 50,0 % | -5,2 % | 0,57 |
Illyrians
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| cerber | 46 | 28 | 10 | +18 | 112,6 | 80,4 % | 73,9 % | +3,7 % | 1,60 |
| rosoneriii | 33 | 31 | 15 | +2 | 76,6 | 82,6 % | 54,5 % | +0,3 % | 1,20 |
| BledarD | 32 | 33 | 8 | -1 | 71,0 | 73,9 % | 34,4 % | +0,3 % | 1,09 |
| ammar | 29 | 30 | 8 | -1 | 62,4 | 65,2 % | 72,4 % | +1,1 % | 1,06 |
| Dementor | 26 | 27 | 12 | -1 | 65,4 | 76,1 % | 53,8 % | -1,4 % | 1,01 |
| PUMP | 17 | 8 | 5 | +9 | 94,1 | 78,9 % | 58,8 % | +4,1 % | 1,61 |
| tasman | 17 | 9 | 3 | +8 | 97,0 | 89,5 % | 41,2 % | +3,8 % | 1,59 |
| ICY | 16 | 11 | 2 | +5 | 89,3 | 68,4 % | 50,0 % | +3,9 % | 1,39 |
| krao | 13 | 8 | 6 | +5 | 65,5 | 73,7 % | 30,8 % | +2,1 % | 1,26 |
| stratefly | 13 | 14 | 7 | -1 | 70,2 | 73,7 % | 53,8 % | +0,9 % | 1,05 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.