Subtick

Illyrians

Illyrians vandt 35 af 87 parsede baner (40,2 %), 53,7 % af CT-runderne og 46,8 % af T-runderne.

Mest spillede bane: Mirage, med 23,1 % af banerne vundet.

Baner
35–52
Kamp
19–17
Vundet %
40,2 %
CT-runder
53,7 %
T-runder
46,8 %
Pistolrunder
51,4 %

Pr. bane

Bane Spillet Vundet Vundet % CT-runder T-runder Pistolrunder
Mirage 26 6 23,1 % 60,3 % 45,5 % 57,7 %
Dust2 22 18 81,8 % 51,0 % 46,5 % 50,0 %
Ancient 16 4 25,0 % 47,8 % 42,7 % 50,0 %
Cache 13 4 30,8 % 58,5 % 53,7 % 53,8 %
Anubis 7 3 42,9 % 50,7 % 56,9 % 38,5 %
Inferno 2 0 0,0 % 41,7 % 37,5 % 25,0 %
Nuke 1 0 0,0 % 33,3 % 0,0 % 50,0 %

Spillere

Spiller Baner K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
ammar 85 1188 1235 397 -47 72,8 68,8 % 62,6 % -0,1 % 1,10
BledarD 85 1406 1197 457 +209 90,0 72,7 % 34,4 % +1,4 % 1,30
cerber 84 1233 1286 488 -53 78,8 70,8 % 57,4 % -0,6 % 1,10
xonn1k 30 426 444 157 -18 74,4 71,1 % 56,6 % -0,2 % 1,10
vAloN 30 362 445 152 -83 65,7 73,1 % 50,0 % -1,8 % 0,95
rosoneriii 55 665 829 242 -164 62,2 66,8 % 45,0 % -1,3 % 0,95
Lewis 32 507 502 168 +5 81,6 70,0 % 59,6 % +0,3 % 1,17
Dementor 23 283 317 112 -34 68,4 69,8 % 49,5 % -1,0 % 1,01
enk0 1 4 14 1 -10 36,3 42,9 % 100,0 % -6,8 % 0,44

Seneste kampe

Turneringer

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.