XSE Pro League Guangzhou 2026 · · BO5
9z 9–3 PARIVISION
9z slog PARIVISION 9–3 til XSE Pro League Guangzhou 2026 den 12. juli 2026.
dgt havde seriens bedste rating, 1,55, med 32 kills og 13 deaths.
Baner
Ancient
9––
Ingen demo endnu
Cache
9––
Ingen demo endnu
9z
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| HUASOPEEK | 34 | 19 | 7 | +15 | 83,9 | 77,5 % | 70,6 % | +2,6 % | 1,38 |
| dgt | 32 | 13 | 13 | +19 | 90,4 | 90,0 % | 46,9 % | +4,8 % | 1,55 |
| luchov | 25 | 25 | 9 | 0 | 70,0 | 70,0 % | 52,0 % | -0,1 % | 1,00 |
| meyern | 24 | 20 | 10 | +4 | 70,6 | 72,5 % | 33,3 % | +0,4 % | 1,10 |
| max | 22 | 25 | 10 | -3 | 60,5 | 80,0 % | 50,0 % | +0,5 % | 0,98 |
| xiELO | 17 | 16 | 2 | +1 | 89,5 | 68,2 % | 58,8 % | +1,7 % | 1,35 |
| zweih | 12 | 16 | 3 | -4 | 73,2 | 59,1 % | 41,7 % | -0,4 % | 1,06 |
| Hobbit | 11 | 15 | 3 | -4 | 62,4 | 50,0 % | 45,5 % | -2,4 % | 0,86 |
| Jame | 10 | 13 | 2 | -3 | 75,7 | 68,2 % | 40,0 % | -1,6 % | 1,04 |
| slaxejezzz | 10 | 15 | 5 | -5 | 45,7 | 68,2 % | 30,0 % | -2,8 % | 0,81 |
PARIVISION
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| xiELO | 30 | 27 | 6 | +3 | 89,8 | 72,5 % | 60,0 % | +0,5 % | 1,34 |
| dgt | 21 | 12 | 1 | +9 | 92,9 | 77,3 % | 38,1 % | +3,8 % | 1,45 |
| zweih | 20 | 26 | 5 | -6 | 52,8 | 70,0 % | 60,0 % | +0,1 % | 1,02 |
| luchov | 18 | 14 | 5 | +4 | 92,5 | 81,8 % | 72,2 % | +3,5 % | 1,41 |
| Jame | 17 | 26 | 6 | -9 | 52,7 | 62,5 % | 41,2 % | -3,3 % | 0,79 |
| slaxejezzz | 17 | 26 | 9 | -9 | 57,0 | 60,0 % | 64,7 % | -2,8 % | 0,85 |
| HUASOPEEK | 16 | 13 | 7 | +3 | 90,5 | 90,9 % | 81,3 % | -1,8 % | 1,17 |
| Hobbit | 16 | 32 | 8 | -16 | 60,7 | 62,5 % | 62,5 % | -3,2 % | 0,79 |
| max | 13 | 10 | 4 | +3 | 65,1 | 72,7 % | 46,2 % | +1,9 % | 1,14 |
| meyern | 7 | 12 | 3 | -5 | 54,3 | 63,6 % | 28,6 % | -2,6 % | 0,75 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.