Astralis mod Monte · ESL Pro League Season 23 Stage 1 ·
Astralis 13–9 Monte · Nuke
Astralis vandt Nuke 13–9.
Astralis vandt 9 af 12 runder som CT og 4 af 6 som T.
Monte vandt 2 af 6 runder som CT og 3 af 12 som T.
phzy havde banens bedste rating, 1,42, med 16 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Astralis | 13 | 9/12 | 4/6 | 2/2 |
| Monte | 9 | 2/6 | 3/12 | 0/2 |
Astralis
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| phzy | 16 | 9 | 2 | +7 | 105,2 | 72,2 % | 31,3 % | +3,5 % | 1,42 |
| ryu | 15 | 7 | 5 | +8 | 86,4 | 88,9 % | 46,7 % | +2,7 % | 1,37 |
| HooXi | 15 | 8 | 3 | +7 | 80,9 | 66,7 % | 60,0 % | +3,3 % | 1,26 |
| Staehr | 15 | 9 | 6 | +6 | 87,3 | 83,3 % | 66,7 % | +2,7 % | 1,33 |
| jabbi | 8 | 10 | 3 | -2 | 55,5 | 77,8 % | 62,5 % | +0,6 % | 0,89 |
| Coach|Kakafu | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Monte
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Bymas | 12 | 13 | 5 | -1 | 71,3 | 72,2 % | 83,3 % | -0,1 % | 1,26 |
| Gizmy | 10 | 17 | 4 | -7 | 65,7 | 61,1 % | 60,0 % | -3,0 % | 0,91 |
| afro | 9 | 13 | 1 | -4 | 54,1 | 50,0 % | 11,1 % | -2,2 % | 0,92 |
| Rainwaker | 6 | 12 | 2 | -6 | 44,7 | 72,2 % | 50,0 % | -4,0 % | 0,77 |
| AZUWU | 6 | 14 | 2 | -8 | 44,1 | 50,0 % | 83,3 % | -3,4 % | 0,68 |
| Coach|MiGHTYMAX | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 CT vinder CT vinder
- Runde 2 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 3 CT vinder CT vinder
- Runde 4 CT vinder CT vinder
- Runde 5 CT vinder CT vinder
- Runde 6 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 7 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 8 T vinder Bomben sprang
- Runde 9 CT vinder CT vinder
- Runde 10 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 11 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 12 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 15 T vinder Bomben sprang
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 18 T vinder Terroristerne vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer