ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 6 · · BO3
BASEMENT BOYS 2–0 Vexar
BASEMENT BOYS slog Vexar 2–0 til ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 6 den 6. september 2026.
kr1vda havde seriens bedste rating, 1,91, med 15 kills og 2 deaths.
Baner
BASEMENT BOYS
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| kAlash | 17 | 10 | 2 | +7 | 101,1 | 93,3 % | 41,2 % | +4,0 % | 1,51 |
| kr1vda | 15 | 2 | 3 | +13 | 98,2 | 93,3 % | 66,7 % | +10,2 % | 1,91 |
| Bottega666 | 15 | 13 | 1 | +2 | 117,4 | 80,0 % | 53,3 % | +0,9 % | 1,73 |
| Tr0ublE | 12 | 6 | 4 | +6 | 82,6 | 86,7 % | 16,7 % | +4,7 % | 1,39 |
| maggent | 12 | 10 | 8 | +2 | 95,4 | 86,7 % | 75,0 % | -0,1 % | 1,12 |
| OWNER | 11 | 8 | 4 | +3 | 81,1 | 86,7 % | 63,6 % | +2,9 % | 1,23 |
| obsward | 6 | 11 | 0 | -5 | 37,8 | 46,7 % | 16,7 % | -3,2 % | 0,71 |
| datet | 4 | 15 | 3 | -11 | 49,4 | 46,7 % | 25,0 % | -8,6 % | 0,41 |
| ADntZ | 3 | 11 | 1 | -8 | 28,7 | 33,3 % | 66,7 % | -4,5 % | 0,48 |
| KEEMBO | 2 | 13 | 1 | -11 | 34,6 | 46,7 % | 100,0 % | -5,7 % | 0,41 |
Vexar
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| OWNER | 16 | 7 | 2 | +9 | 95,0 | 80,0 % | 50,0 % | +6,6 % | 1,56 |
| kr1vda | 16 | 8 | 3 | +8 | 118,6 | 93,3 % | 75,0 % | +6,4 % | 1,71 |
| obsward | 15 | 13 | 0 | +2 | 105,2 | 73,3 % | 66,7 % | -0,7 % | 1,50 |
| Tr0ublE | 11 | 6 | 3 | +5 | 88,7 | 80,0 % | 45,5 % | +1,0 % | 1,24 |
| kAlash | 11 | 6 | 6 | +5 | 84,3 | 93,3 % | 81,8 % | +3,5 % | 1,33 |
| maggent | 9 | 4 | 0 | +5 | 49,0 | 86,7 % | 44,4 % | +2,6 % | 1,10 |
| Bottega666 | 9 | 13 | 1 | -4 | 69,4 | 46,7 % | 88,9 % | -6,2 % | 0,84 |
| ADntZ | 8 | 13 | 3 | -5 | 60,2 | 60,0 % | 62,5 % | +1,0 % | 1,04 |
| datet | 3 | 15 | 4 | -12 | 33,9 | 66,7 % | 66,7 % | -8,3 % | 0,37 |
| KEEMBO | 1 | 13 | 4 | -12 | 18,7 | 40,0 % | 100,0 % | -7,4 % | 0,18 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.