Exort Fiesta Series 2 · · BO3
Black Phoenix 2–1 benched gods
Black Phoenix slog benched gods 2–1 til Exort Fiesta Series 2 den 20. september 2026.
topo havde seriens bedste rating, 2,23, med 21 kills og 4 deaths.
Baner
Black Phoenix
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4X1s | 37 | 28 | 14 | +9 | 75,5 | 78,7 % | 43,2 % | +2,2 % | 1,31 |
| karnez | 36 | 34 | 12 | +2 | 93,8 | 74,4 % | 69,4 % | +1,0 % | 1,31 |
| MRcreed | 33 | 35 | 10 | -2 | 80,9 | 74,5 % | 60,6 % | -1,9 % | 1,10 |
| topo | 31 | 29 | 7 | +2 | 62,3 | 70,2 % | 22,6 % | +1,3 % | 1,14 |
| Salazar | 30 | 31 | 10 | -1 | 68,7 | 72,3 % | 66,7 % | +0,1 % | 1,12 |
| Wign | 7 | 14 | 1 | -7 | 55,9 | 33,3 % | 71,4 % | -1,5 % | 0,88 |
| K014NZ | 7 | 15 | 1 | -8 | 68,1 | 40,0 % | 85,7 % | -5,5 % | 0,73 |
| yoyoS2 | 6 | 14 | 2 | -8 | 71,3 | 40,0 % | 50,0 % | -5,4 % | 0,74 |
| f1chper | 5 | 14 | 0 | -9 | 39,7 | 46,7 % | 60,0 % | -6,0 % | 0,53 |
| facer | 4 | 14 | 3 | -10 | 41,5 | 40,0 % | 50,0 % | -5,1 % | 0,51 |
benched gods
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| f1chper | 43 | 34 | 12 | +9 | 111,1 | 87,2 % | 60,5 % | +3,3 % | 1,52 |
| Wign | 35 | 37 | 9 | -2 | 90,3 | 70,2 % | 57,1 % | -1,4 % | 1,14 |
| K014NZ | 28 | 31 | 10 | -3 | 67,6 | 72,3 % | 50,0 % | -0,7 % | 1,04 |
| facer | 25 | 31 | 5 | -6 | 53,6 | 72,4 % | 40,0 % | -1,5 % | 0,87 |
| yoyoS2 | 25 | 34 | 4 | -9 | 65,4 | 57,4 % | 28,0 % | -2,4 % | 0,84 |
| topo | 21 | 4 | 4 | +17 | 152,1 | 93,3 % | 19,0 % | +12,5 % | 2,23 |
| 4X1s | 21 | 6 | 5 | +15 | 141,3 | 93,3 % | 66,7 % | +9,8 % | 2,03 |
| Salazar | 13 | 7 | 4 | +6 | 89,1 | 93,3 % | 46,2 % | +2,4 % | 1,32 |
| karnez | 11 | 8 | 3 | +3 | 73,9 | 100,0 % | 63,6 % | +1,4 % | 1,14 |
| MRcreed | 6 | 5 | 1 | +1 | 27,9 | 66,7 % | 16,7 % | -2,7 % | 0,69 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.