Black Phoenix
Black Phoenix vandt 112 af 226 parsede baner (49,6 %), 52,9 % af CT-runderne og 49,7 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Dust2, med 42,9 % af banerne vundet.
- Baner
- 112–114
- Kamp
- 56–39
- Vundet %
- 49,6 %
- CT-runder
- 52,9 %
- T-runder
- 49,7 %
- Pistolrunder
- 51,2 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dust2 | 77 | 33 | 42,9 % | 52,8 % | 56,8 % | 54,9 % |
| Mirage | 36 | 21 | 58,3 % | 50,5 % | 48,3 % | 50,0 % |
| Nuke | 32 | 13 | 40,6 % | 56,2 % | 37,8 % | 53,1 % |
| Cache | 29 | 16 | 55,2 % | 54,3 % | 48,3 % | 51,7 % |
| Anubis | 27 | 12 | 44,4 % | 50,4 % | 44,8 % | 37,0 % |
| Inferno | 24 | 16 | 66,7 % | 54,1 % | 48,9 % | 56,3 % |
| Ancient | 1 | 1 | 100,0 % | 41,7 % | 50,0 % | 0,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 4X1s | 224 | 3113 | 3403 | 1175 | -290 | 73,0 | 69,8 % | 50,8 % | -0,7 % | 1,05 |
| karnez | 224 | 3555 | 3449 | 1045 | +106 | 81,6 | 70,3 % | 65,7 % | +0,1 % | 1,16 |
| Salazar | 220 | 2758 | 3161 | 1031 | -403 | 65,2 | 68,9 % | 49,7 % | -0,9 % | 1,00 |
| topo | 223 | 3490 | 2913 | 748 | +577 | 81,8 | 72,6 % | 31,0 % | +1,6 % | 1,27 |
| MRcreed | 135 | 1874 | 1893 | 520 | -19 | 70,2 | 71,4 % | 57,8 % | -0,1 % | 1,09 |
| Coach|dEM4 | 9 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| Salazar | 4 | 43 | 43 | 15 | 0 | 51,4 | 71,1 % | 32,6 % | +0,6 % | 1,02 |
Seneste kampe
- 9INE mod Black Phoenix 2–1 CCT 2026 Europe Series 12
- Black Phoenix mod Inner Circle Academy 2–1 CCT 2026 Europe Series 12
- INOX Division mod Black Phoenix 2–1 CCT 2026 Europe Series 11
- Nemesis mod Black Phoenix 2–1 WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- ex-CYBERSHOKE mod Black Phoenix 0–2 WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- Black Phoenix mod Illyrians 2–0 CCT 2026 Europe Series 12
- Black Phoenix mod The Last Resort 2–0 CCT 2026 Europe Series 11
- Black Phoenix mod EVO Elite 2–1 WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- Virtus.pro mod Black Phoenix 2–0 WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- Black Phoenix mod EVO Elite 2–0 WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- Black Phoenix mod Spirit Academy 1–2 CCT 2026 Europe Series 11
- Black Phoenix mod BAKS 2–0 NODWIN Clutch Series 13
Turneringer
- CCT 2026 Europe Series 12
- NODWIN Clutch Series 13
- CCT 2026 Europe Series 11
- WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- CIS Esports League CyberClash Season 2
- GLuck Yungstar 2026 Series 3
- CCT 2026 Europe Series 10
- WINLINE MPKBK CIS LAN Season 8
- European Pro League Series 9
- NODWIN Clutch Series 12
- CCT 2026 Europe Series 9
- Exort Fiesta Series 2
- WINLINE MPKBK CIS LAN Season 7
- CCT 2026 Europe Series 8
- NODWIN Clutch Series 11
- GLuck Moscow Cyber Games 2026 Closed Qualifier
- Exort Fiesta Series 1
- CCT 2026 Europe Series 7
- CCT 2026 Europe Series 6
- CCT 2026 Europe Series 5
- Thunderpick World Championship 2026 Europe Series 2
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.