ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 4 · · BO3
Color 2–0 The Last Resort
Color slog The Last Resort 2–0 til ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 4 den 18. august 2026.
oz1k havde seriens bedste rating, 1,75, med 15 kills og 4 deaths.
Baner
Color
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Qikert | 24 | 30 | 8 | -6 | 84,8 | 80,0 % | 62,5 % | -1,9 % | 1,14 |
| cronuss | 23 | 25 | 8 | -2 | 73,2 | 66,7 % | 43,5 % | -2,1 % | 1,03 |
| lattykk | 20 | 19 | 6 | +1 | 91,5 | 73,3 % | 35,0 % | +1,6 % | 1,31 |
| oz1k | 17 | 22 | 8 | -5 | 66,5 | 76,7 % | 58,8 % | -0,2 % | 1,03 |
| reyoz | 13 | 21 | 3 | -8 | 48,4 | 66,7 % | 38,5 % | -2,3 % | 0,84 |
| bevve | 9 | 13 | 1 | -4 | 59,6 | 53,3 % | 77,8 % | -3,2 % | 0,92 |
| arTisT | 7 | 13 | 1 | -6 | 75,0 | 46,7 % | 57,1 % | -3,5 % | 0,87 |
| Girafffe | 6 | 12 | 2 | -6 | 48,2 | 46,7 % | 50,0 % | -2,9 % | 0,77 |
| Extinct | 5 | 14 | 4 | -9 | 62,6 | 66,7 % | 80,0 % | -5,2 % | 0,72 |
| Vacancy | 3 | 13 | 3 | -10 | 33,5 | 46,7 % | 33,3 % | -7,4 % | 0,38 |
The Last Resort
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| bevve | 22 | 24 | 10 | -2 | 81,8 | 70,0 % | 45,5 % | -0,5 % | 1,06 |
| Girafffe | 21 | 21 | 13 | 0 | 90,9 | 83,3 % | 38,1 % | +1,3 % | 1,22 |
| Extinct | 21 | 22 | 7 | -1 | 77,6 | 66,7 % | 38,1 % | -1,2 % | 1,05 |
| arTisT | 20 | 20 | 6 | 0 | 81,9 | 73,3 % | 40,0 % | -0,9 % | 1,11 |
| oz1k | 15 | 4 | 2 | +11 | 103,5 | 86,7 % | 66,7 % | +7,9 % | 1,75 |
| reyoz | 15 | 5 | 4 | +10 | 108,3 | 100,0 % | 60,0 % | +6,6 % | 1,71 |
| cronuss | 14 | 9 | 4 | +5 | 81,9 | 86,7 % | 50,0 % | +3,1 % | 1,28 |
| lattykk | 13 | 5 | 3 | +8 | 98,2 | 86,7 % | 23,1 % | +4,3 % | 1,49 |
| Vacancy | 13 | 21 | 6 | -8 | 58,4 | 70,0 % | 61,5 % | -2,4 % | 0,84 |
| Qikert | 8 | 8 | 5 | 0 | 63,1 | 80,0 % | 75,0 % | -0,2 % | 0,96 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.