Color mod Xcity · GLuck Moscow Cyber Games 2026 Closed Qualifier ·
Color 13–9 Xcity · Cache
Color vandt Cache 13–9.
Color vandt 9 af 12 runder som CT og 4 af 7 som T.
Xcity vandt 3 af 7 runder som CT og 3 af 12 som T.
cronuss havde banens bedste rating, 1,52, med 18 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Color | 13 | 9/12 | 4/7 | 0/2 |
| Xcity | 9 | 3/7 | 3/12 | 2/2 |
Color
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ryujin | 19 | 11 | 4 | +8 | 136,1 | 78,9 % | 57,9 % | +1,2 % | 1,45 |
| cronuss | 18 | 13 | 6 | +5 | 134,3 | 84,2 % | 66,7 % | +4,0 % | 1,52 |
| reyoz | 14 | 10 | 4 | +4 | 81,1 | 73,7 % | 50,0 % | +1,1 % | 1,13 |
| oz1k | 14 | 13 | 2 | +1 | 90,1 | 73,7 % | 64,3 % | +2,5 % | 1,12 |
| lattykk | 13 | 10 | 5 | +3 | 93,6 | 78,9 % | 23,1 % | +0,9 % | 1,18 |
| Coach|cauzb | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Xcity
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ATLAS | 13 | 17 | 3 | -4 | 90,6 | 68,4 % | 53,8 % | -5,0 % | 1,00 |
| tuzon | 12 | 18 | 2 | -6 | 85,1 | 57,9 % | 75,0 % | -2,5 % | 1,19 |
| qu1ck | 10 | 15 | 4 | -5 | 105,3 | 36,8 % | 90,0 % | -1,0 % | 1,20 |
| gag | 10 | 18 | 1 | -8 | 79,3 | 52,6 % | 70,0 % | -1,5 % | 1,12 |
| mda | 7 | 17 | 3 | -10 | 54,4 | 52,6 % | 42,9 % | -4,9 % | 0,67 |
| Coach|stas0nSHA | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 2 T vinder Bomben sprang
- Runde 3 CT vinder CT vinder
- Runde 4 CT vinder CT vinder
- Runde 5 CT vinder CT vinder
- Runde 6 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 7 CT vinder CT vinder
- Runde 8 CT vinder CT vinder
- Runde 9 CT vinder CT vinder
- Runde 10 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 11 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 12 CT vinder CT vinder
- Runde 13 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 14 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 15 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 T vinder Bomben sprang
- Runde 18 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 19 T vinder Terroristerne vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer