Color mod Xcity · GLuck Moscow Cyber Games 2026 Closed Qualifier ·
Color 13–7 Xcity · Mirage
Color vandt Mirage 13–7.
Color vandt 6 af 6 runder som CT og 7 af 12 som T.
Xcity vandt 5 af 12 runder som CT og 0 af 6 som T.
reyoz havde banens bedste rating, 1,80, med 20 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Color | 13 | 6/6 | 7/12 | 2/2 |
| Xcity | 7 | 5/12 | 0/6 | 0/2 |
Color
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| cronuss | 20 | 11 | 5 | +9 | 121,6 | 83,3 % | 40,0 % | +6,1 % | 1,72 |
| reyoz | 20 | 11 | 5 | +9 | 139,3 | 94,4 % | 45,0 % | +4,1 % | 1,80 |
| oz1k | 13 | 11 | 6 | +2 | 105,8 | 77,8 % | 69,2 % | -0,3 % | 1,26 |
| lattykk | 12 | 8 | 1 | +4 | 83,0 | 83,3 % | 16,7 % | +1,1 % | 1,26 |
| Ryujin | 11 | 11 | 8 | 0 | 80,8 | 77,8 % | 45,5 % | -0,5 % | 1,11 |
| Coach|cauzb | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Xcity
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| gag | 13 | 15 | 0 | -2 | 93,4 | 50,0 % | 61,5 % | -0,8 % | 1,15 |
| tuzon | 11 | 15 | 3 | -4 | 79,5 | 66,7 % | 54,5 % | -3,1 % | 1,00 |
| ATLAS | 11 | 16 | 4 | -5 | 88,3 | 66,7 % | 72,7 % | -3,7 % | 1,01 |
| mda | 10 | 17 | 6 | -7 | 93,1 | 61,1 % | 80,0 % | -3,2 % | 0,98 |
| qu1ck | 6 | 13 | 1 | -7 | 41,7 | 50,0 % | 16,7 % | 0,0 % | 0,82 |
| Coach|stas0nSHA | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 2 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 3 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 4 CT vinder CT vinder
- Runde 5 CT vinder CT vinder
- Runde 6 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 7 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 8 CT vinder CT vinder
- Runde 9 T vinder Bomben sprang
- Runde 10 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 11 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 12 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 13 CT vinder CT vinder
- Runde 14 CT vinder CT vinder
- Runde 15 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 CT vinder CT vinder
- Runde 18 CT vinder Bomben desarmeret
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer