Fire Flux mod Al Ahli · ESEA Season 58 Europe Finals ·
Fire Flux 13–9 Al Ahli · Anubis
Fire Flux vandt Anubis 13–9.
Fire Flux vandt 4 af 4 runder som CT og 9 af 12 som T.
Al Ahli vandt 3 af 12 runder som CT og 0 af 4 som T.
zer0UKY havde banens bedste rating, 1,78, med 18 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Fire Flux | 13 | 4/4 | 9/12 | 2/2 |
| Al Ahli | 9 | 3/12 | 0/4 | 0/2 |
Fire Flux
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| zer0UKY | 18 | 6 | 3 | +12 | 141,4 | 100,0 % | 50,0 % | +4,8 % | 1,78 |
| Quality | 16 | 6 | 2 | +10 | 114,3 | 75,0 % | 56,3 % | +8,0 % | 1,72 |
| Cizzx | 14 | 10 | 5 | +4 | 87,9 | 87,5 % | 35,7 % | +2,2 % | 1,21 |
| xEternaLxx | 13 | 12 | 11 | +1 | 116,3 | 93,8 % | 69,2 % | -0,4 % | 1,17 |
| zemix | 11 | 10 | 6 | +1 | 97,1 | 87,5 % | 54,5 % | +0,9 % | 1,14 |
| Coach|denixant | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Al Ahli
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| zakarinh0 | 12 | 15 | 3 | -3 | 91,4 | 62,5 % | 50,0 % | -0,6 % | 1,27 |
| awks | 9 | 12 | 4 | -3 | 87,9 | 62,5 % | 33,3 % | -3,8 % | 1,12 |
| Lambdacore | 9 | 14 | 2 | -5 | 76,6 | 56,3 % | 55,6 % | -1,8 % | 1,06 |
| ReemiinD | 8 | 16 | 4 | -8 | 83,3 | 68,8 % | 75,0 % | -5,2 % | 0,89 |
| njuKI- | 5 | 15 | 2 | -10 | 60,5 | 56,3 % | 20,0 % | -5,2 % | 0,68 |
| Coach|Fatih_m | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 2 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 3 CT vinder CT vinder
- Runde 4 T vinder Bomben sprang
- Runde 5 T vinder Bomben sprang
- Runde 6 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 7 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 8 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 9 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 10 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 11 CT vinder CT vinder
- Runde 12 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 13 CT vinder CT vinder
- Runde 14 CT vinder CT vinder
- Runde 15 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 16 CT vinder CT vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer