Fire Flux mod NAVI Junior · ESEA Season 58 Europe Finals ·
Fire Flux 2–13 NAVI Junior · Dust2
NAVI Junior vandt Dust2 13–2.
Fire Flux vandt 7 af 9 runder som CT og 6 af 12 som T.
NAVI Junior vandt 6 af 12 runder som CT og 2 af 9 som T.
Quality havde banens bedste rating, 1,56, med 19 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Fire Flux | 2 | 7/9 | 6/12 | 2/2 |
| NAVI Junior | 13 | 6/12 | 2/9 | 0/2 |
Fire Flux
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Quality | 19 | 11 | 5 | +8 | 120,0 | 90,5 % | 57,9 % | +1,9 % | 1,56 |
| zer0UKY | 18 | 11 | 7 | +7 | 109,1 | 90,5 % | 33,3 % | +0,8 % | 1,41 |
| xEternaLxx | 16 | 11 | 1 | +5 | 85,7 | 81,0 % | 37,5 % | +1,2 % | 1,25 |
| zemix | 11 | 10 | 5 | +1 | 76,7 | 76,2 % | 72,7 % | +1,2 % | 1,13 |
| Cizzx | 10 | 13 | 5 | -3 | 82,0 | 76,2 % | 80,0 % | -0,6 % | 0,99 |
| Coach|denixant | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
NAVI Junior
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FAZERY | 13 | 12 | 4 | +1 | 83,0 | 66,7 % | 69,2 % | +2,5 % | 1,34 |
| skizzyee | 13 | 17 | 5 | -4 | 108,9 | 61,9 % | 76,9 % | -1,3 % | 1,21 |
| MahaR | 12 | 15 | 3 | -3 | 76,8 | 57,1 % | 58,3 % | -3,3 % | 0,94 |
| yoki | 10 | 14 | 1 | -4 | 71,5 | 52,4 % | 40,0 % | -1,2 % | 1,00 |
| kodak | 8 | 16 | 3 | -8 | 67,2 | 52,4 % | 37,5 % | -1,2 % | 0,92 |
| Coach|snatchie | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 2 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 3 T vinder Bomben sprang
- Runde 4 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 5 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 6 CT vinder CT vinder
- Runde 7 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 8 T vinder Bomben sprang
- Runde 9 T vinder Bomben sprang
- Runde 10 T vinder Bomben sprang
- Runde 11 CT vinder CT vinder
- Runde 12 CT vinder CT vinder
- Runde 13 CT vinder CT vinder
- Runde 14 CT vinder CT vinder
- Runde 15 CT vinder CT vinder
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 CT vinder CT vinder
- Runde 18 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 19 T vinder Bomben sprang
- Runde 20 CT vinder CT vinder
- Runde 21 CT vinder CT vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer