Fire Flux mod WBT · ESEA Season 57 Europe Finals ·
Fire Flux 13–4 WBT · Dust2
Fire Flux vandt Dust2 13–4.
Fire Flux vandt 4 af 12 runder som CT og 1 af 6 som T.
WBT vandt 5 af 6 runder som CT og 8 af 12 som T.
Cizzx havde banens bedste rating, 1,78, med 19 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Fire Flux | 13 | 4/12 | 1/6 | 1/2 |
| WBT | 4 | 5/6 | 8/12 | 1/2 |
Fire Flux
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cizzx | 19 | 9 | 4 | +10 | 129,6 | 94,4 % | 57,9 % | +5,3 % | 1,78 |
| xEternaLxx | 18 | 10 | 5 | +8 | 117,7 | 94,4 % | 55,6 % | +3,0 % | 1,63 |
| Quality | 14 | 5 | 2 | +9 | 106,1 | 77,8 % | 92,9 % | +2,3 % | 1,49 |
| zer0UKY | 11 | 9 | 7 | +2 | 69,7 | 83,3 % | 18,2 % | +0,1 % | 1,09 |
| zemix | 7 | 14 | 6 | -7 | 72,2 | 77,8 % | 71,4 % | -0,6 % | 0,86 |
| Coach|wecles- | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
WBT
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| tired73 | 20 | 16 | 1 | +4 | 163,9 | 66,7 % | 30,0 % | +0,1 % | 1,78 |
| artysan | 10 | 13 | 5 | -3 | 80,7 | 72,2 % | 40,0 % | -1,1 % | 1,10 |
| svemyy | 7 | 11 | 4 | -4 | 49,2 | 72,2 % | 57,1 % | -1,4 % | 0,92 |
| lyoli | 5 | 13 | 2 | -8 | 45,9 | 66,7 % | 40,0 % | -3,5 % | 0,71 |
| fl1peR | 4 | 16 | 4 | -12 | 45,5 | 61,1 % | 75,0 % | -4,3 % | 0,56 |
| Psycho | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 2 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 3 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 4 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 5 T vinder Bomben sprang
- Runde 6 T vinder Bomben sprang
- Runde 7 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 8 CT vinder CT vinder
- Runde 9 CT vinder CT vinder
- Runde 10 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 11 T vinder Bomben sprang
- Runde 12 T vinder Bomben sprang
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 CT vinder CT vinder
- Runde 15 CT vinder CT vinder
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 CT vinder CT vinder
- Runde 18 CT vinder Bomben desarmeret
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer