FURIA mod HEROIC · ESL Pro League Season 23 Stage 2 ·
FURIA 13–9 HEROIC · Inferno
FURIA vandt Inferno 13–9.
FURIA vandt 4 af 10 runder som CT og 9 af 12 som T.
HEROIC vandt 3 af 12 runder som CT og 6 af 10 som T.
yuurih havde banens bedste rating, 1,56, med 18 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| FURIA | 13 | 4/10 | 9/12 | 2/2 |
| HEROIC | 9 | 3/12 | 6/10 | 0/2 |
FURIA
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| yuurih | 18 | 9 | 1 | +9 | 85,9 | 95,5 % | 72,2 % | +3,6 % | 1,56 |
| FalleN | 17 | 13 | 7 | +4 | 77,4 | 72,7 % | 58,8 % | +0,6 % | 1,25 |
| molodoy | 13 | 12 | 3 | +1 | 67,4 | 72,7 % | 30,8 % | +0,2 % | 1,08 |
| KSCERATO | 11 | 12 | 9 | -1 | 62,3 | 81,8 % | 54,5 % | +0,3 % | 1,08 |
| YEKINDAR | 11 | 15 | 9 | -4 | 72,9 | 63,6 % | 81,8 % | +0,2 % | 1,05 |
| molodoy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
HEROIC
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| xfl0ud | 17 | 12 | 5 | +5 | 83,8 | 90,9 % | 41,2 % | -0,2 % | 1,33 |
| susp | 16 | 14 | 4 | +2 | 76,5 | 68,2 % | 37,5 % | -0,3 % | 1,16 |
| Chr1zN | 12 | 14 | 8 | -2 | 64,4 | 59,1 % | 33,3 % | -0,6 % | 0,96 |
| yxngstxr | 8 | 14 | 3 | -6 | 59,9 | 63,6 % | 50,0 % | -2,5 % | 0,82 |
| nilo | 8 | 16 | 5 | -8 | 50,7 | 68,2 % | 50,0 % | -1,3 % | 0,76 |
| Coach|TOBIZ | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 2 CT vinder CT vinder
- Runde 3 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 4 T vinder Bomben sprang
- Runde 5 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 6 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 7 T vinder Bomben sprang
- Runde 8 T vinder Bomben sprang
- Runde 9 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 10 T vinder Bomben sprang
- Runde 11 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 12 CT vinder CT vinder
- Runde 13 CT vinder CT vinder
- Runde 14 CT vinder CT vinder
- Runde 15 T vinder Bomben sprang
- Runde 16 T vinder Bomben sprang
- Runde 17 T vinder Bomben sprang
- Runde 18 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 19 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 20 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 21 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 22 CT vinder Bomben desarmeret
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer