FURIA mod paiN · ESL Pro League Season 23 Stage 2 ·
FURIA 13–9 paiN · Inferno
FURIA vandt Inferno 13–9.
FURIA vandt 9 af 12 runder som CT og 4 af 7 som T.
paiN vandt 3 af 7 runder som CT og 3 af 12 som T.
molodoy havde banens bedste rating, 1,47, med 18 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| FURIA | 13 | 9/12 | 4/7 | 0/2 |
| paiN | 9 | 3/7 | 3/12 | 2/2 |
FURIA
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| molodoy | 18 | 7 | 2 | +11 | 90,6 | 89,5 % | 44,4 % | +4,0 % | 1,47 |
| KSCERATO | 18 | 8 | 10 | +10 | 106,9 | 84,2 % | 33,3 % | +3,0 % | 1,46 |
| yuurih | 17 | 7 | 3 | +10 | 83,9 | 89,5 % | 70,6 % | +4,9 % | 1,46 |
| YEKINDAR | 12 | 12 | 15 | 0 | 91,3 | 89,5 % | 83,3 % | +0,6 % | 1,11 |
| FalleN | 11 | 11 | 7 | 0 | 54,0 | 78,9 % | 45,5 % | -1,6 % | 0,86 |
| molodoy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
paiN
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| nqz | 11 | 15 | 1 | -4 | 62,6 | 47,4 % | 54,5 % | -0,4 % | 1,09 |
| piriajr | 11 | 16 | 3 | -5 | 78,5 | 63,2 % | 63,6 % | -3,6 % | 1,04 |
| biguzera | 9 | 15 | 4 | -6 | 61,4 | 57,9 % | 44,4 % | -3,1 % | 0,88 |
| snow | 8 | 16 | 4 | -8 | 57,9 | 63,2 % | 62,5 % | -1,7 % | 0,91 |
| v$m | 6 | 15 | 3 | -9 | 44,5 | 47,4 % | 66,7 % | -2,5 % | 0,72 |
| Coach|rikz | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 2 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 3 CT vinder CT vinder
- Runde 4 CT vinder CT vinder
- Runde 5 CT vinder CT vinder
- Runde 6 CT vinder CT vinder
- Runde 7 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 8 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 9 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 10 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 11 CT vinder CT vinder
- Runde 12 CT vinder CT vinder
- Runde 13 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 14 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 15 T vinder Bomben sprang
- Runde 16 T vinder Bomben sprang
- Runde 17 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 18 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 19 T vinder Terroristerne vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer