G2 mod Aurora · ESL Pro League Season 23 Stage 2 ·
G2 210–6 Aurora · Mirage
G2 vandt Mirage 210–6.
G2 vandt 4 af 11 runder som CT og 6 af 12 som T.
Aurora vandt 6 af 12 runder som CT og 7 af 11 som T.
XANTARES havde banens bedste rating, 1,54, med 20 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| G2 | 210 | 4/11 | 6/12 | 1/2 |
| Aurora | 6 | 6/12 | 7/11 | 1/2 |
G2
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| huNter- | 16 | 14 | 7 | +2 | 79,0 | 60,9 % | 37,5 % | +1,1 % | 1,26 |
| malbsMd | 14 | 16 | 2 | -2 | 66,1 | 60,9 % | 71,4 % | -1,1 % | 0,99 |
| HeavyGod | 13 | 11 | 5 | +2 | 65,3 | 91,3 % | 61,5 % | -0,9 % | 1,11 |
| SunPayus | 13 | 13 | 3 | 0 | 71,6 | 87,0 % | 46,2 % | +0,7 % | 1,15 |
| MATYS | 8 | 16 | 3 | -8 | 53,8 | 60,9 % | 100,0 % | -2,5 % | 0,77 |
| Coach|sAw | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Aurora
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| XANTARES | 20 | 12 | 2 | +8 | 87,6 | 78,3 % | 75,0 % | +4,9 % | 1,54 |
| Wicadia | 15 | 14 | 3 | +1 | 77,1 | 78,3 % | 60,0 % | +0,5 % | 1,16 |
| woxic | 13 | 11 | 1 | +2 | 77,4 | 78,3 % | 30,8 % | +1,1 % | 1,20 |
| soulfly | 12 | 10 | 4 | +2 | 60,0 | 69,6 % | 50,0 % | -0,5 % | 1,04 |
| MAJ3R | 10 | 17 | 3 | -7 | 40,3 | 69,6 % | 50,0 % | -3,3 % | 0,67 |
| Coach|Fabre | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 2 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 3 T vinder Bomben sprang
- Runde 4 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 5 T vinder Bomben sprang
- Runde 6 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 7 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 8 T vinder Bomben sprang
- Runde 9 CT vinder CT vinder
- Runde 10 CT vinder CT vinder
- Runde 11 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 12 CT vinder CT vinder
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 T vinder Bomben sprang
- Runde 15 T vinder Bomben sprang
- Runde 16 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 17 CT vinder CT vinder
- Runde 18 T vinder Bomben sprang
- Runde 19 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 20 CT vinder CT vinder
- Runde 21 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 22 CT vinder CT vinder
- Runde 23 T vinder Terroristerne vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer