Iowa Stormboar mod Overtake Sector · NSTLGA League Season 2 ·
Iowa Stormboar 16–5 Overtake Sector · Ancient
Iowa Stormboar vandt Ancient 16–5.
Iowa Stormboar vandt 7 af 12 runder som CT og 5 af 12 som T.
Overtake Sector vandt 7 af 12 runder som CT og 5 af 12 som T.
H0NeST havde banens bedste rating, 1,57, med 27 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Iowa Stormboar | 16 | 7/12 | 5/12 | 0/2 |
| Overtake Sector | 5 | 7/12 | 5/12 | 2/2 |
Iowa Stormboar
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| H0NeST | 27 | 22 | 10 | +5 | 124,7 | 83,3 % | 66,7 % | +1,7 % | 1,57 |
| Scorchyy | 25 | 16 | 9 | +9 | 105,3 | 73,3 % | 36,0 % | +2,6 % | 1,53 |
| aelor | 23 | 22 | 10 | +1 | 103,5 | 76,7 % | 43,5 % | +1,0 % | 1,34 |
| 1TyRa | 20 | 21 | 7 | -1 | 83,4 | 83,3 % | 50,0 % | -0,6 % | 1,13 |
| Valter0k | 13 | 22 | 7 | -9 | 71,0 | 73,3 % | 46,2 % | -3,1 % | 0,87 |
| Coach|carbs | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Overtake Sector
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| jason | 27 | 19 | 7 | +8 | 111,9 | 90,0 % | 59,3 % | +1,7 % | 1,52 |
| intra | 22 | 24 | 8 | -2 | 101,2 | 73,3 % | 63,6 % | +1,0 % | 1,24 |
| umar | 21 | 21 | 7 | 0 | 115,3 | 83,3 % | 42,9 % | -1,8 % | 1,32 |
| learsi | 19 | 22 | 3 | -3 | 85,0 | 70,0 % | 68,4 % | -0,8 % | 1,09 |
| corim | 14 | 24 | 11 | -10 | 78,1 | 70,0 % | 64,3 % | -2,8 % | 0,87 |
| Juhst | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 2 CT vinder CT vinder
- Runde 3 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 4 CT vinder CT vinder
- Runde 5 CT vinder CT vinder
- Runde 6 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 7 T vinder Bomben sprang
- Runde 8 T vinder Bomben sprang
- Runde 9 CT vinder CT vinder
- Runde 10 CT vinder CT vinder
- Runde 11 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 12 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 15 CT vinder CT vinder
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 CT vinder CT vinder
- Runde 18 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 19 T vinder Bomben sprang
- Runde 20 CT vinder CT vinder
- Runde 21 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 22 CT vinder CT vinder
- Runde 23 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 24 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 25 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 26 CT vinder CT vinder
- Runde 27 CT vinder CT vinder
- Runde 28 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 29 T vinder Bomben sprang
- Runde 30 T vinder Terroristerne vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer