Stake Pulse Beat II · · BO3
Johnny Speeds 2–0 Virtus.pro
Johnny Speeds slog Virtus.pro 2–0 til Stake Pulse Beat II den 22. september 2026.
draken havde seriens bedste rating, 2,31, med 21 kills og 6 deaths.
Baner
Johnny Speeds
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| programledaren | 24 | 14 | 5 | +10 | 86,7 | 66,7 % | 12,5 % | +7,0 % | 1,58 |
| draken | 21 | 18 | 3 | +3 | 100,1 | 83,3 % | 23,8 % | +0,9 % | 1,34 |
| Rack | 17 | 16 | 3 | +1 | 69,5 | 70,8 % | 70,6 % | +0,7 % | 1,14 |
| bsover | 17 | 18 | 9 | -1 | 80,5 | 66,7 % | 52,9 % | -0,3 % | 1,17 |
| tO0RO | 11 | 13 | 1 | -2 | 71,8 | 73,3 % | 63,6 % | +0,1 % | 1,31 |
| Svedjehed | 8 | 19 | 9 | -11 | 55,1 | 58,3 % | 75,0 % | -7,3 % | 0,54 |
| mir | 7 | 13 | 1 | -6 | 54,8 | 73,3 % | 85,7 % | -4,0 % | 0,83 |
| AquaRS | 7 | 14 | 1 | -7 | 50,5 | 40,0 % | 28,6 % | -6,1 % | 0,67 |
| F0R3VER | 7 | 14 | 4 | -7 | 55,5 | 46,7 % | 85,7 % | -8,3 % | 0,61 |
| b1st | 5 | 13 | 3 | -8 | 55,5 | 53,3 % | 40,0 % | -5,9 % | 0,67 |
Virtus.pro
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AquaRS | 23 | 15 | 1 | +8 | 104,9 | 79,2 % | 82,6 % | +6,6 % | 1,80 |
| draken | 21 | 6 | 6 | +15 | 142,8 | 93,3 % | 42,9 % | +16,0 % | 2,31 |
| tO0RO | 19 | 16 | 3 | +3 | 80,2 | 66,7 % | 57,9 % | -1,1 % | 1,10 |
| mir | 17 | 19 | 5 | -2 | 73,2 | 66,7 % | 76,5 % | -1,8 % | 1,00 |
| b1st | 15 | 18 | 6 | -3 | 59,5 | 79,2 % | 13,3 % | -0,6 % | 0,99 |
| Svedjehed | 13 | 5 | 2 | +8 | 82,2 | 86,7 % | 38,5 % | +5,2 % | 1,46 |
| programledaren | 13 | 6 | 8 | +7 | 90,5 | 93,3 % | 30,8 % | +4,8 % | 1,45 |
| bsover | 13 | 11 | 7 | +2 | 106,3 | 86,7 % | 76,9 % | +0,3 % | 1,12 |
| F0R3VER | 11 | 19 | 8 | -8 | 67,9 | 62,5 % | 63,6 % | -4,2 % | 0,79 |
| Rack | 7 | 9 | 1 | -2 | 41,6 | 73,3 % | 71,4 % | -2,1 % | 0,71 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.