Virtus.pro
Virtus.pro vandt 48 af 89 parsede baner (53,9 %), 56,4 % af CT-runderne og 51,8 % af T-runderne.
Mest spillede bane: Dust2, med 58,3 % af banerne vundet.
- Baner
- 48–41
- Kamp
- 23–13
- Vundet %
- 53,9 %
- CT-runder
- 56,4 %
- T-runder
- 51,8 %
- Pistolrunder
- 51,7 %
Pr. bane
| Bane | Spillet | Vundet | Vundet % | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dust2 | 24 | 14 | 58,3 % | 53,6 % | 60,7 % | 62,5 % |
| Mirage | 19 | 10 | 52,6 % | 60,8 % | 49,7 % | 44,7 % |
| Nuke | 13 | 7 | 53,8 % | 62,2 % | 50,7 % | 40,0 % |
| Cache | 11 | 4 | 36,4 % | 57,0 % | 49,1 % | 57,1 % |
| Ancient | 9 | 5 | 55,6 % | 53,3 % | 48,4 % | 55,6 % |
| Anubis | 8 | 5 | 62,5 % | 47,5 % | 48,3 % | 50,0 % |
| Overpass | 5 | 3 | 60,0 % | 60,0 % | 40,0 % | 40,0 % |
Spillere
| Spiller | Baner | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Patsi | 12 | 175 | 136 | 62 | +39 | 86,3 | 78,2 % | 47,4 % | +2,0 % | 1,28 |
| b1st | 88 | 1419 | 1140 | 370 | +279 | 90,9 | 73,9 % | 30,1 % | +1,7 % | 1,31 |
| tO0RO | 88 | 1284 | 1148 | 352 | +136 | 73,2 | 73,5 % | 60,0 % | +0,8 % | 1,18 |
| mir | 86 | 1261 | 1249 | 488 | +12 | 76,7 | 71,0 % | 52,3 % | -0,1 % | 1,11 |
| AquaRS | 85 | 1236 | 1217 | 387 | +19 | 78,0 | 73,7 % | 66,9 % | 0,0 % | 1,13 |
| Coach|ProbLeM | 11 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Seneste kampe
- Nemesis mod Virtus.pro 2–3 WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- K27 mod Virtus.pro 255–2 WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- UPGRADE mod Virtus.pro 0–2 WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- Virtus.pro mod Black Phoenix 2–0 WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- Virtus.pro mod XMETA 2–0 WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- Johnny Speeds mod Virtus.pro 2–0 Stake Pulse Beat II
- Virtus.pro mod BBL 0–2 Stake Pulse Beat II
- HOTU mod Virtus.pro 0–3 Thunderpick World Championship 2026 Closed Qualifier
- Virtus.pro mod HEROIC 2–1 Thunderpick World Championship 2026 Closed Qualifier
- FOKUS mod Virtus.pro 1–2 Thunderpick World Championship 2026 Closed Qualifier
- K27 mod Virtus.pro 255–2 Thunderpick World Championship 2026 Closed Qualifier
- BESTIA mod Virtus.pro 0–2 Thunderpick World Championship 2026 Closed Qualifier
Turneringer
- WINLINE MPKBK CIS LAN Season 9
- Stake Pulse Beat II
- Thunderpick World Championship 2026 Closed Qualifier
- Stake Ranked Episode 4 Closed Qualifier
- ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 5
- Esports World Cup 2026 Open Qualifier
- WINLINE MPKBK CIS LAN Season 6
- RES Showdown 4 Europe: BLAST Premier Rising Event
- CCT 2026 Europe Series 4
- European Pro League Series 7
- BLAST Bounty 2026 Season 1
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.