European Pro League Series 8 · · BO3
Just Players 2–0 Walczaki
Just Players slog Walczaki 2–0 til European Pro League Series 8 den 20. juli 2026.
h1te havde seriens bedste rating, 2,03, med 27 kills og 10 deaths.
Baner
Just Players
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| h1te | 27 | 10 | 4 | +17 | 117,1 | 78,3 % | 14,8 % | +10,5 % | 2,03 |
| sstiNiX | 18 | 13 | 6 | +5 | 90,6 | 56,5 % | 55,6 % | +1,8 % | 1,25 |
| SaMey | 18 | 16 | 4 | +2 | 74,8 | 68,0 % | 44,4 % | +0,9 % | 1,10 |
| bajmi | 18 | 17 | 3 | +1 | 85,8 | 68,0 % | 50,0 % | -0,4 % | 1,11 |
| olimp | 18 | 17 | 4 | +1 | 75,3 | 64,0 % | 38,9 % | -0,5 % | 1,05 |
| spirit | 17 | 15 | 5 | +2 | 75,6 | 60,9 % | 70,6 % | -0,4 % | 1,00 |
| moonwalk | 16 | 18 | 2 | -2 | 73,2 | 56,0 % | 68,8 % | -2,0 % | 0,92 |
| reNIK | 14 | 14 | 6 | 0 | 73,3 | 69,6 % | 71,4 % | -0,5 % | 0,97 |
| sm3t | 11 | 18 | 3 | -7 | 45,0 | 56,5 % | 54,5 % | -1,5 % | 0,74 |
| sk1tt | 8 | 20 | 4 | -12 | 48,2 | 44,0 % | 62,5 % | -5,2 % | 0,47 |
Walczaki
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| spirit | 22 | 16 | 3 | +6 | 92,5 | 72,0 % | 40,9 % | +3,2 % | 1,53 |
| olimp | 22 | 19 | 5 | +3 | 107,7 | 69,6 % | 50,0 % | -0,8 % | 1,33 |
| bajmi | 21 | 19 | 0 | +2 | 89,6 | 60,9 % | 47,6 % | -0,2 % | 1,25 |
| sstiNiX | 19 | 16 | 8 | +3 | 86,3 | 84,0 % | 36,8 % | +2,2 % | 1,40 |
| h1te | 19 | 17 | 4 | +2 | 87,8 | 72,0 % | 15,8 % | +1,1 % | 1,37 |
| sm3t | 17 | 17 | 5 | 0 | 69,7 | 60,0 % | 64,7 % | +1,0 % | 1,21 |
| SaMey | 13 | 14 | 1 | -1 | 61,0 | 52,2 % | 38,5 % | +0,5 % | 1,10 |
| sk1tt | 8 | 17 | 3 | -9 | 36,7 | 34,8 % | 37,5 % | -3,5 % | 0,53 |
| moonwalk | 6 | 18 | 5 | -12 | 41,9 | 52,2 % | 66,7 % | -5,9 % | 0,48 |
| reNIK | 5 | 19 | 2 | -14 | 29,6 | 56,0 % | 40,0 % | -5,8 % | 0,42 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.