ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 8 · · BO3
Leo 2–1 Ryvex
Leo slog Ryvex 2–1 til ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 8 den 7. oktober 2026.
next1me havde seriens bedste rating, 1,71, med 15 kills og 6 deaths.
Baner
Leo
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| drac | 36 | 24 | 4 | +12 | 111,5 | 78,4 % | 44,4 % | +3,3 % | 1,51 |
| leen | 28 | 22 | 14 | +6 | 106,0 | 78,4 % | 57,1 % | +0,7 % | 1,36 |
| aimy | 25 | 26 | 8 | -1 | 84,1 | 75,6 % | 28,0 % | +1,0 % | 1,14 |
| Tarkky | 24 | 27 | 11 | -3 | 86,2 | 81,1 % | 50,0 % | -1,6 % | 1,03 |
| next1me | 21 | 25 | 15 | -4 | 89,4 | 83,8 % | 19,0 % | -0,3 % | 1,12 |
| oskvr | 11 | 15 | 2 | -4 | 87,3 | 66,7 % | 54,5 % | -4,9 % | 1,06 |
| swaggy | 7 | 13 | 3 | -6 | 76,4 | 66,7 % | 57,1 % | -3,0 % | 0,99 |
| wfn | 6 | 14 | 2 | -8 | 60,0 | 60,0 % | 50,0 % | -3,8 % | 0,81 |
| N0R1 | 5 | 14 | 1 | -9 | 40,6 | 53,3 % | 60,0 % | -7,9 % | 0,51 |
| jeyN | 4 | 14 | 3 | -10 | 59,1 | 46,7 % | 50,0 % | -0,8 % | 0,79 |
| Coach|rjy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| relax | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Ryvex
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| wfn | 30 | 24 | 5 | +6 | 119,6 | 89,2 % | 36,7 % | -2,0 % | 1,44 |
| jeyN | 29 | 23 | 5 | +6 | 97,1 | 81,1 % | 41,4 % | +1,4 % | 1,47 |
| swaggy | 24 | 31 | 11 | -7 | 98,3 | 75,7 % | 70,8 % | +0,6 % | 1,26 |
| N0R1 | 22 | 27 | 7 | -5 | 86,9 | 62,2 % | 50,0 % | -0,8 % | 1,09 |
| oskvr | 19 | 31 | 7 | -12 | 75,5 | 73,0 % | 68,4 % | -2,8 % | 0,88 |
| leen | 17 | 9 | 7 | +8 | 127,5 | 86,7 % | 52,9 % | +3,5 % | 1,50 |
| drac | 16 | 6 | 4 | +10 | 118,5 | 86,7 % | 43,8 % | +6,4 % | 1,68 |
| next1me | 15 | 6 | 4 | +9 | 150,9 | 93,3 % | 53,3 % | +4,9 % | 1,71 |
| aimy | 11 | 5 | 2 | +6 | 91,7 | 93,3 % | 63,6 % | +3,5 % | 1,39 |
| Tarkky | 10 | 7 | 7 | +3 | 91,8 | 93,3 % | 40,0 % | +1,2 % | 1,17 |
| relax | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| Coach|rjy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.