Leo mod Ryvex · ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 8 ·
Leo 2–13 Ryvex · Dust2
Ryvex vandt Dust2 13–2.
Leo vandt 0 af 3 runder som CT og 2 af 12 som T.
Ryvex vandt 10 af 12 runder som CT og 3 af 3 som T.
next1me havde banens bedste rating, 1,71, med 15 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Leo | 2 | 0/3 | 2/12 | 0/2 |
| Ryvex | 13 | 10/12 | 3/3 | 2/2 |
Leo
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| oskvr | 11 | 15 | 2 | -4 | 87,3 | 66,7 % | 54,5 % | -4,9 % | 1,06 |
| swaggy | 7 | 13 | 3 | -6 | 76,4 | 66,7 % | 57,1 % | -3,0 % | 0,99 |
| wfn | 6 | 14 | 2 | -8 | 60,0 | 60,0 % | 50,0 % | -3,8 % | 0,81 |
| N0R1 | 5 | 14 | 1 | -9 | 40,6 | 53,3 % | 60,0 % | -7,9 % | 0,51 |
| jeyN | 4 | 14 | 3 | -10 | 59,1 | 46,7 % | 50,0 % | -0,8 % | 0,79 |
| relax | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Ryvex
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| leen | 17 | 9 | 7 | +8 | 127,5 | 86,7 % | 52,9 % | +3,5 % | 1,50 |
| drac | 16 | 6 | 4 | +10 | 118,5 | 86,7 % | 43,8 % | +6,4 % | 1,68 |
| next1me | 15 | 6 | 4 | +9 | 150,9 | 93,3 % | 53,3 % | +4,9 % | 1,71 |
| aimy | 11 | 5 | 2 | +6 | 91,7 | 93,3 % | 63,6 % | +3,5 % | 1,39 |
| Tarkky | 10 | 7 | 7 | +3 | 91,8 | 93,3 % | 40,0 % | +1,2 % | 1,17 |
| Coach|rjy | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 2 CT vinder CT vinder
- Runde 3 CT vinder CT vinder
- Runde 4 T vinder Bomben sprang
- Runde 5 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 6 CT vinder CT vinder
- Runde 7 CT vinder CT vinder
- Runde 8 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 9 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 10 CT vinder CT vinder
- Runde 11 CT vinder CT vinder
- Runde 12 T vinder Bomben sprang
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 15 T vinder Terroristerne vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer