Misa mod MOUZ NXT · ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 6 ·
Misa 2–13 MOUZ NXT · Dust2
MOUZ NXT vandt Dust2 13–2.
Misa vandt 7 af 12 runder som CT og 6 af 12 som T.
MOUZ NXT vandt 6 af 12 runder som CT og 5 af 12 som T.
Ckanic havde banens bedste rating, 1,77, med 24 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Misa | 2 | 7/12 | 6/12 | 0/2 |
| MOUZ NXT | 13 | 6/12 | 5/12 | 2/2 |
Misa
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ckanic | 24 | 15 | 4 | +9 | 133,8 | 79,2 % | 70,8 % | +4,6 % | 1,77 |
| EMSTAR | 18 | 16 | 8 | +2 | 111,5 | 66,7 % | 61,1 % | -0,3 % | 1,25 |
| souv | 16 | 13 | 7 | +3 | 91,9 | 79,2 % | 56,3 % | +1,6 % | 1,36 |
| Zuedsta | 16 | 13 | 5 | +3 | 86,9 | 83,3 % | 50,0 % | -0,9 % | 1,25 |
| cyber | 7 | 17 | 7 | -10 | 48,0 | 70,8 % | 14,3 % | -2,6 % | 0,68 |
| Coach|kPOWER | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
MOUZ NXT
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nikodeon | 22 | 16 | 8 | +6 | 128,0 | 79,2 % | 36,4 % | +0,4 % | 1,55 |
| ay0k | 16 | 13 | 3 | +3 | 81,8 | 70,8 % | 31,3 % | +0,7 % | 1,28 |
| eSx- | 14 | 17 | 4 | -3 | 87,5 | 62,5 % | 35,7 % | -3,0 % | 1,01 |
| deeN | 12 | 18 | 8 | -6 | 78,1 | 62,5 % | 50,0 % | -0,8 % | 0,96 |
| mixer | 11 | 18 | 6 | -7 | 71,8 | 66,7 % | 54,5 % | -0,5 % | 0,96 |
| Coach|LMBT | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 CT vinder CT vinder
- Runde 2 CT vinder CT vinder
- Runde 3 CT vinder CT vinder
- Runde 4 CT vinder CT vinder
- Runde 5 T vinder Bomben sprang
- Runde 6 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 7 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 8 CT vinder CT vinder
- Runde 9 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 10 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 11 T vinder Bomben sprang
- Runde 12 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 13 T vinder Bomben sprang
- Runde 14 T vinder Bomben sprang
- Runde 15 CT vinder CT vinder
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 CT vinder CT vinder
- Runde 18 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 19 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 20 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 21 CT vinder CT vinder
- Runde 22 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 23 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 24 CT vinder CT vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer