ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 6 · · BO3
Misa 1–2 MOUZ NXT
MOUZ NXT slog Misa 2–1 til ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 6 den 6. september 2026.
ay0k havde seriens bedste rating, 1,35, med 54 kills og 43 deaths.
Baner
Misa
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EMSTAR | 54 | 53 | 19 | +1 | 108,1 | 70,9 % | 59,3 % | -0,7 % | 1,28 |
| Ckanic | 50 | 47 | 8 | +3 | 90,2 | 69,4 % | 74,0 % | +0,6 % | 1,27 |
| souv | 50 | 48 | 14 | +2 | 98,0 | 70,8 % | 72,0 % | +0,2 % | 1,33 |
| Zuedsta | 45 | 45 | 19 | 0 | 93,3 | 69,4 % | 55,6 % | -0,2 % | 1,24 |
| cyber | 37 | 54 | 10 | -17 | 77,4 | 61,1 % | 51,4 % | -0,9 % | 1,00 |
| Coach|kPOWER | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
MOUZ NXT
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| eSx- | 56 | 47 | 19 | +9 | 110,1 | 75,0 % | 35,7 % | -0,9 % | 1,28 |
| ay0k | 54 | 43 | 12 | +11 | 94,6 | 75,0 % | 48,1 % | +1,8 % | 1,35 |
| Nikodeon | 53 | 50 | 22 | +3 | 108,1 | 69,4 % | 54,7 % | -1,1 % | 1,24 |
| mixer | 44 | 48 | 15 | -4 | 84,1 | 73,6 % | 52,3 % | +0,5 % | 1,12 |
| deeN | 42 | 50 | 18 | -8 | 84,0 | 76,4 % | 52,4 % | +0,3 % | 1,09 |
| Coach|LMBT | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.