ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 2 · · BO3
Misa 0–2 WBT
WBT slog Misa 2–0 til ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 2 den 2. august 2026.
NxStep havde seriens bedste rating, 1,55, med 45 kills og 26 deaths.
Baner
Misa
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| souv | 30 | 30 | 11 | 0 | 87,0 | 74,5 % | 50,0 % | +1,2 % | 1,24 |
| EMSTAR | 30 | 37 | 8 | -7 | 80,2 | 61,7 % | 66,7 % | -1,6 % | 1,04 |
| h0kz | 26 | 24 | 11 | +2 | 65,6 | 66,0 % | 34,6 % | -0,2 % | 1,11 |
| Zuedsta | 25 | 40 | 7 | -15 | 79,9 | 59,5 % | 88,0 % | -3,0 % | 0,89 |
| Ckanic | 24 | 34 | 6 | -10 | 65,1 | 61,7 % | 75,0 % | -1,7 % | 0,95 |
| Coach|obyj | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 51,1 % | – | 0,0 % | 0,65 |
WBT
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| NxStep | 45 | 26 | 7 | +19 | 106,9 | 78,7 % | 73,3 % | +3,9 % | 1,55 |
| tired73 | 33 | 26 | 9 | +7 | 92,6 | 70,2 % | 45,5 % | +0,1 % | 1,24 |
| svemyy | 31 | 31 | 20 | 0 | 99,9 | 65,9 % | 54,8 % | +1,7 % | 1,26 |
| marat2k | 28 | 29 | 6 | -1 | 65,1 | 68,1 % | 35,7 % | -0,2 % | 1,00 |
| fl1peR | 27 | 24 | 9 | +3 | 66,0 | 72,4 % | 37,0 % | -0,4 % | 1,04 |
| Psycho | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 51,1 % | – | 0,0 % | 0,65 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.