MOUZ NXT mod Noir Verse · ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 1 ·
MOUZ NXT 9–13 Noir Verse · Anubis
Noir Verse vandt Anubis 13–9.
MOUZ NXT vandt 5 af 12 runder som CT og 4 af 11 som T.
Noir Verse vandt 7 af 11 runder som CT og 7 af 12 som T.
Santuriano havde banens bedste rating, 1,26, med 19 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| MOUZ NXT | 9 | 5/12 | 4/11 | 1/2 |
| Noir Verse | 13 | 7/11 | 7/12 | 1/2 |
MOUZ NXT
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Nikodeon | 16 | 19 | 5 | -3 | 77,7 | 69,6 % | 62,5 % | -1,8 % | 1,15 |
| opdust | 15 | 16 | 2 | -1 | 56,0 | 69,6 % | 46,7 % | -1,3 % | 0,96 |
| eSx- | 14 | 15 | 4 | -1 | 69,6 | 60,9 % | 28,6 % | +0,7 % | 1,08 |
| ay0k | 8 | 16 | 4 | -8 | 42,3 | 56,5 % | 50,0 % | -1,7 % | 0,69 |
| mixer | 7 | 17 | 7 | -10 | 41,3 | 65,2 % | 85,7 % | -3,5 % | 0,66 |
| Coach|LMBT | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 0,0 % | – | 0,0 % | 0,52 |
Noir Verse
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| fostar | 19 | 11 | 5 | +8 | 70,6 | 60,9 % | 52,6 % | -0,2 % | 1,10 |
| Santuriano | 19 | 15 | 4 | +4 | 84,2 | 65,2 % | 57,9 % | +2,5 % | 1,26 |
| Naginat | 19 | 17 | 8 | +2 | 106,4 | 69,6 % | 57,9 % | +1,9 % | 1,25 |
| kirxttu | 14 | 9 | 5 | +5 | 56,9 | 56,5 % | 64,3 % | +0,1 % | 0,99 |
| xeNji | 12 | 9 | 6 | +3 | 52,3 | 60,9 % | 50,0 % | +1,3 % | 1,00 |
| Coach|7oX1C | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 0,0 % | – | 0,0 % | 0,52 |
Runder
- Runde 1 CT vinder CT vinder
- Runde 2 CT vinder CT vinder
- Runde 3 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 4 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 5 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 6 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 7 CT vinder CT vinder
- Runde 8 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 9 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 10 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 11 T vinder Bomben sprang
- Runde 12 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 13 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 14 CT vinder CT vinder
- Runde 15 CT vinder CT vinder
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 18 T vinder Bomben sprang
- Runde 19 T vinder Bomben sprang
- Runde 20 T vinder Bomben sprang
- Runde 21 T vinder Bomben sprang
- Runde 22 CT vinder CT vinder
- Runde 23 CT vinder CT vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer