MOUZ NXT mod SPARTA · ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 1 ·
MOUZ NXT 1–13 SPARTA · Dust2
SPARTA vandt Dust2 13–1.
MOUZ NXT vandt 1 af 12 runder som CT og 0 af 2 som T.
SPARTA vandt 2 af 2 runder som CT og 11 af 12 som T.
Djon havde banens bedste rating, 2,00, med 20 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| MOUZ NXT | 1 | 1/12 | 0/2 | 0/2 |
| SPARTA | 13 | 2/2 | 11/12 | 2/2 |
MOUZ NXT
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| eSx- | 7 | 13 | 0 | -6 | 61,3 | 42,9 % | 42,9 % | -3,2 % | 0,83 |
| opdust | 7 | 13 | 0 | -6 | 92,6 | 50,0 % | 42,9 % | -5,1 % | 1,00 |
| ay0k | 6 | 14 | 5 | -8 | 73,7 | 57,1 % | 50,0 % | -6,0 % | 0,78 |
| Nikodeon | 5 | 13 | 3 | -8 | 75,5 | 50,0 % | 60,0 % | -2,7 % | 0,88 |
| mixer | 2 | 12 | 1 | -10 | 32,4 | 35,7 % | 100,0 % | -5,7 % | 0,39 |
| Coach|LMBT | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
SPARTA
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Djon | 20 | 7 | 7 | +13 | 161,9 | 92,9 % | 70,0 % | +7,4 % | 2,00 |
| el1an | 17 | 3 | 4 | +14 | 180,1 | 85,7 % | 29,4 % | +5,1 % | 1,95 |
| k4nfuz | 11 | 5 | 3 | +6 | 87,9 | 92,9 % | 63,6 % | +5,1 % | 1,45 |
| TRAVIS | 9 | 5 | 3 | +4 | 84,9 | 92,9 % | 66,7 % | +3,6 % | 1,28 |
| NickelBack | 8 | 8 | 5 | 0 | 61,0 | 85,7 % | 25,0 % | +1,1 % | 0,97 |
| Coach|RAiLWAY | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 2 T vinder Bomben sprang
- Runde 3 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 4 T vinder Bomben sprang
- Runde 5 T vinder Bomben sprang
- Runde 6 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 7 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 8 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 9 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 10 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 11 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 12 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 13 CT vinder CT vinder
- Runde 14 CT vinder CT vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer