Subtick

MOUZ NXT mod SPARTA · ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 4 ·

MOUZ NXT 13–6 SPARTA · Ancient

MOUZ NXT vandt Ancient 13–6.

MOUZ NXT vandt 7 af 8 runder som CT og 6 af 12 som T.

SPARTA vandt 6 af 12 runder som CT og 1 af 8 som T.

el1an havde banens bedste rating, 1,80, med 19 kills.

2D-replay

Runder

Hold Runder CT-runder T-runder Pistolrunder
MOUZ NXT 13 7/8 6/12 2/2
SPARTA 6 6/12 1/8 0/2

MOUZ NXT

Spiller K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
mixer 17 12 2 +5 112,6 65,0 % 76,5 % +3,8 % 1,46
Nikodeon 13 13 7 0 96,7 70,0 % 76,9 % -0,2 % 1,16
ay0k 12 10 4 +2 79,9 65,0 % 58,3 % +0,4 % 1,14
opdust 12 10 6 +2 93,5 80,0 % 75,0 % -0,4 % 1,19
eSx- 9 13 2 -4 64,2 70,0 % 22,2 % +0,4 % 0,94
Coach|LMBT 0 0 0 0 0,0 100,0 % – 0,0 % 0,78

SPARTA

Spiller K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
el1an 19 10 5 +9 151,3 65,0 % 42,1 % +2,4 % 1,80
TRAVIS 12 12 1 0 73,5 60,0 % 58,3 % -0,2 % 1,19
glowiing 10 14 9 -4 105,8 70,0 % 70,0 % -2,7 % 1,08
sugar 10 14 3 -4 71,7 60,0 % 60,0 % -2,1 % 0,92
NickelBack 6 13 2 -7 48,2 55,0 % 83,3 % -1,3 % 0,79
Coach|RAiLWAY 0 0 0 0 0,0 100,0 % – 0,0 % 0,78

Runder

  1. Runde 1 T vinder Terroristerne vinder
  2. Runde 2 T vinder Bomben sprang
  3. Runde 3 T vinder Terroristerne vinder
  4. Runde 4 T vinder Bomben sprang
  5. Runde 5 T vinder Bomben sprang
  6. Runde 6 CT vinder CT vinder
  7. Runde 7 CT vinder CT vinder
  8. Runde 8 CT vinder CT vinder
  9. Runde 9 CT vinder CT vinder
  10. Runde 10 T vinder Bomben sprang
  11. Runde 11 CT vinder CT vinder
  12. Runde 12 CT vinder Bomben desarmeret
  13. Runde 13 CT vinder Bomben desarmeret
  14. Runde 14 CT vinder Bomben desarmeret
  15. Runde 15 CT vinder CT vinder
  16. Runde 16 CT vinder CT vinder
  17. Runde 17 CT vinder CT vinder
  18. Runde 18 T vinder Terroristerne vinder
  19. Runde 19 CT vinder CT vinder
  20. Runde 20 CT vinder Bomben desarmeret

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer