Nemesis mod Xcity · GLuck Moscow Cyber Games 2026 Closed Qualifier ·
Nemesis 13–8 Xcity · Inferno
Nemesis vandt Inferno 13–8.
Nemesis vandt 5 af 7 runder som CT og 8 af 12 som T.
Xcity vandt 4 af 12 runder som CT og 2 af 7 som T.
Sdaim havde banens bedste rating, 1,65, med 17 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| Nemesis | 13 | 5/7 | 8/12 | 1/2 |
| Xcity | 8 | 4/12 | 2/7 | 1/2 |
Nemesis
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sdaim | 17 | 8 | 4 | +9 | 114,7 | 84,2 % | 64,7 % | +5,5 % | 1,65 |
| r3salt | 16 | 9 | 5 | +7 | 110,2 | 89,5 % | 62,5 % | +5,2 % | 1,62 |
| SELLTER | 13 | 14 | 4 | -1 | 98,6 | 73,7 % | 61,5 % | -0,8 % | 1,07 |
| tex1y | 9 | 10 | 6 | -1 | 78,4 | 84,2 % | 44,4 % | +0,0 % | 1,00 |
| mag1k3Y | 9 | 13 | 4 | -4 | 66,9 | 78,9 % | 44,4 % | -3,2 % | 0,81 |
| NMV | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Xcity
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| mda | 12 | 13 | 3 | -1 | 80,8 | 68,4 % | 66,7 % | -2,3 % | 1,07 |
| ATLAS | 12 | 14 | 2 | -2 | 95,4 | 63,2 % | 91,7 % | -0,2 % | 1,21 |
| gag | 11 | 13 | 5 | -2 | 82,3 | 78,9 % | 45,5 % | -0,7 % | 1,19 |
| qu1ck | 10 | 12 | 3 | -2 | 117,6 | 73,7 % | 30,0 % | -3,0 % | 1,27 |
| tuzon | 9 | 13 | 3 | -4 | 52,1 | 68,4 % | 22,2 % | -1,3 % | 1,00 |
| Coach|stas0nSHA | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 CT vinder CT vinder
- Runde 2 T vinder Bomben sprang
- Runde 3 T vinder Bomben sprang
- Runde 4 CT vinder CT vinder
- Runde 5 T vinder Bomben sprang
- Runde 6 CT vinder CT vinder
- Runde 7 T vinder Bomben sprang
- Runde 8 T vinder Bomben sprang
- Runde 9 T vinder Bomben sprang
- Runde 10 T vinder Bomben sprang
- Runde 11 CT vinder CT vinder
- Runde 12 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 13 CT vinder CT vinder
- Runde 14 CT vinder CT vinder
- Runde 15 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 16 CT vinder CT vinder
- Runde 17 T vinder Bomben sprang
- Runde 18 CT vinder CT vinder
- Runde 19 CT vinder CT vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer