IEM Beijing 2026 Open Qualifier · · BO3
Nemiga 2–0 Acend
Nemiga slog Acend 2–0 til IEM Beijing 2026 Open Qualifier den 24. august 2026.
robo havde seriens bedste rating, 2,12, med 22 kills og 4 deaths.
Baner
Nemiga
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| khaN | 24 | 8 | 2 | +16 | 174,9 | 88,9 % | 29,2 % | +5,8 % | 2,10 |
| KaiR0N- | 18 | 8 | 5 | +10 | 120,0 | 94,4 % | 66,7 % | +1,8 % | 1,61 |
| Xant3r | 15 | 12 | 7 | +3 | 97,9 | 83,3 % | 66,7 % | +3,7 % | 1,32 |
| robo | 12 | 10 | 1 | +2 | 66,9 | 83,3 % | 50,0 % | +1,3 % | 1,12 |
| KalubeR | 9 | 11 | 0 | -2 | 94,5 | 40,0 % | 77,8 % | -2,4 % | 1,22 |
| SYPH0 | 8 | 13 | 8 | -5 | 75,5 | 72,2 % | 75,0 % | -1,3 % | 0,85 |
| REDSTAR | 6 | 13 | 1 | -7 | 58,1 | 40,0 % | 66,7 % | -4,5 % | 0,76 |
| Skrimo | 6 | 14 | 0 | -8 | 46,6 | 46,7 % | 66,7 % | -2,8 % | 0,74 |
| h4rn | 5 | 12 | 1 | -7 | 56,2 | 46,7 % | 0,0 % | -4,5 % | 0,75 |
| SPELLAN | 2 | 13 | 4 | -11 | 39,1 | 60,0 % | 100,0 % | -5,8 % | 0,49 |
| Coach|boX | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| Coach|milkyy_ | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Acend
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| robo | 22 | 4 | 5 | +18 | 161,5 | 86,7 % | 45,5 % | +9,3 % | 2,12 |
| KalubeR | 15 | 15 | 7 | 0 | 120,1 | 77,8 % | 86,7 % | -1,4 % | 1,43 |
| KaiR0N- | 14 | 5 | 6 | +9 | 117,7 | 100,0 % | 64,3 % | +6,1 % | 1,60 |
| SYPH0 | 12 | 6 | 0 | +6 | 111,8 | 86,7 % | 58,3 % | +3,6 % | 1,44 |
| khaN | 12 | 7 | 2 | +5 | 118,8 | 86,7 % | 41,7 % | +3,0 % | 1,35 |
| h4rn | 12 | 15 | 2 | -3 | 68,4 | 77,8 % | 33,3 % | -2,4 % | 1,09 |
| REDSTAR | 11 | 16 | 5 | -5 | 91,4 | 50,0 % | 54,5 % | -2,7 % | 1,02 |
| Skrimo | 7 | 15 | 5 | -8 | 66,6 | 55,6 % | 57,1 % | -2,1 % | 0,85 |
| SPELLAN | 6 | 16 | 0 | -10 | 45,4 | 66,7 % | 50,0 % | -2,7 % | 0,68 |
| Xant3r | 3 | 6 | 5 | -3 | 38,9 | 93,3 % | 66,7 % | -1,9 % | 0,73 |
| Coach|milkyy_ | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
| Coach|boX | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.