ESL Pro League Season 23 Stage 1 · · BO3
Ninjas in Pyjamas 1–2 Legacy
Legacy slog Ninjas in Pyjamas 2–1 til ESL Pro League Season 23 Stage 1 den 1. marts 2026.
saadzin havde seriens bedste rating, 1,37, med 55 kills og 44 deaths.
Baner
Ninjas in Pyjamas
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| xKacpersky | 54 | 49 | 21 | +5 | 85,1 | 72,0 % | 61,1 % | +1,0 % | 1,24 |
| r1nkle | 48 | 50 | 10 | -2 | 77,0 | 62,7 % | 37,5 % | -0,9 % | 1,02 |
| Snappi | 46 | 51 | 7 | -5 | 61,1 | 66,6 % | 56,5 % | -1,1 % | 0,97 |
| sjuush | 44 | 55 | 21 | -11 | 75,6 | 69,3 % | 47,7 % | -1,1 % | 0,96 |
| cairne | 42 | 56 | 9 | -14 | 59,9 | 65,4 % | 52,4 % | -1,8 % | 0,88 |
| Coach|Xizt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Legacy
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| dumau | 57 | 52 | 18 | +5 | 83,6 | 69,4 % | 40,4 % | +0,9 % | 1,24 |
| saadzin | 55 | 44 | 10 | +11 | 94,2 | 76,0 % | 25,5 % | +0,9 % | 1,37 |
| arT | 52 | 46 | 17 | +6 | 74,0 | 68,0 % | 42,3 % | +0,7 % | 1,23 |
| latto | 50 | 49 | 13 | +1 | 70,2 | 72,0 % | 60,0 % | +1,3 % | 1,17 |
| n1ssim | 40 | 50 | 13 | -10 | 53,7 | 69,3 % | 47,5 % | -2,1 % | 0,88 |
| Coach|Xizt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.