Subtick

Ninjas in Pyjamas

Ninjas in Pyjamas vandt 91 af 138 parsede baner (65,9 %), 55,0 % af CT-runderne og 47,9 % af T-runderne.

Mest spillede bane: Nuke, med 71,9 % af banerne vundet.

Baner
91–47
Kamp
32–31
Vundet %
65,9 %
CT-runder
55,0 %
T-runder
47,9 %
Pistolrunder
53,5 %

Pr. bane

Bane Spillet Vundet Vundet % CT-runder T-runder Pistolrunder
Nuke 32 23 71,9 % 61,6 % 45,6 % 50,0 %
Ancient 32 21 65,6 % 56,1 % 47,7 % 50,0 %
Mirage 24 18 75,0 % 59,6 % 48,1 % 64,6 %
Cache 16 11 68,8 % 48,7 % 50,0 % 56,3 %
Dust2 12 6 50,0 % 44,0 % 50,0 % 58,3 %
Inferno 12 6 50,0 % 52,8 % 52,0 % 50,0 %
Anubis 8 5 62,5 % 43,2 % 52,4 % 26,7 %
Overpass 2 1 50,0 % 72,7 % 25,0 % 100,0 %

Spillere

Spiller Baner K D A +/− ADR KAST HS % Swing Rating
xKacpersky 138 2197 2170 838 +27 81,7 72,2 % 52,9 % -0,2 % 1,15
sjuush 138 1993 2060 655 -67 71,2 69,9 % 55,2 % -0,2 % 1,07
stavn 106 1712 1426 448 +286 81,7 73,0 % 31,1 % +1,4 % 1,25
adamb 42 632 569 184 +63 73,0 74,6 % 53,5 % +0,5 % 1,13
Snappi 76 942 1214 396 -272 63,1 66,6 % 54,5 % -1,6 % 0,92
Krimbo 62 888 820 349 +68 73,0 73,8 % 52,5 % +0,3 % 1,13
n0te 61 911 972 282 -61 73,0 69,9 % 56,5 % -0,6 % 1,07
Coach|Xizt 6 0 0 0 0 0,0 100,0 % – 0,0 % 0,78

Seneste kampe

Turneringer

Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.