OG mod SPARTA · ESL Challenger League Season 52 Europe Cup 4 ·
OG 13–11 SPARTA · Mirage
OG vandt Mirage 13–11.
OG vandt 11 af 12 runder som CT og 2 af 2 som T.
SPARTA vandt 0 af 2 runder som CT og 1 af 12 som T.
cadiaN havde banens bedste rating, 1,74, med 13 kills.
2D-replay
Runder
| Hold | Runder | CT-runder | T-runder | Pistolrunder |
|---|---|---|---|---|
| OG | 13 | 11/12 | 2/2 | 2/2 |
| SPARTA | 11 | 0/2 | 1/12 | 0/2 |
OG
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| cadiaN | 13 | 5 | 6 | +8 | 136,3 | 92,9 % | 38,5 % | +7,9 % | 1,74 |
| bodyy | 13 | 6 | 5 | +7 | 106,0 | 78,6 % | 69,2 % | +3,2 % | 1,36 |
| spooke | 12 | 5 | 4 | +7 | 112,6 | 85,7 % | 66,7 % | +1,4 % | 1,41 |
| adamb | 12 | 8 | 5 | +4 | 120,6 | 78,6 % | 58,3 % | +3,9 % | 1,36 |
| pr1metapz | 11 | 3 | 3 | +8 | 74,8 | 92,9 % | 27,3 % | +4,2 % | 1,42 |
| Coach|YouKnow | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
SPARTA
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| glowiing | 7 | 12 | 2 | -5 | 62,1 | 64,3 % | 28,6 % | -4,5 % | 0,92 |
| el1an | 6 | 12 | 1 | -6 | 127,5 | 42,9 % | 83,3 % | -4,7 % | 1,14 |
| sugar | 6 | 13 | 0 | -7 | 71,8 | 35,7 % | 66,7 % | -4,7 % | 0,79 |
| NickelBack | 5 | 11 | 2 | -6 | 51,6 | 35,7 % | 40,0 % | -3,7 % | 0,76 |
| TRAVIS | 3 | 13 | 3 | -10 | 40,4 | 42,9 % | 66,7 % | -3,0 % | 0,55 |
| Coach|RAiLWAY | 0 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 100,0 % | – | 0,0 % | 0,78 |
Runder
- Runde 1 CT vinder CT vinder
- Runde 2 CT vinder CT vinder
- Runde 3 CT vinder CT vinder
- Runde 4 CT vinder CT vinder
- Runde 5 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 6 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 7 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 8 CT vinder Bomben desarmeret
- Runde 9 CT vinder CT vinder
- Runde 10 CT vinder CT vinder
- Runde 11 CT vinder Tiden løb ud
- Runde 12 CT vinder CT vinder
- Runde 13 T vinder Terroristerne vinder
- Runde 14 T vinder Terroristerne vinder
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer. Åbn i den fulde viewer