CIS Esports League CyberClash Season 2 · · BO3
Omega 2–1 Fire Flux
Omega slog Fire Flux 2–1 til CIS Esports League CyberClash Season 2 den 14. oktober 2026.
def1zer havde seriens bedste rating, 1,92, med 20 kills og 8 deaths.
Baner
Omega
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| adai | 48 | 23 | 12 | +25 | 101,6 | 85,1 % | 60,4 % | +5,1 % | 1,66 |
| Aldikon | 43 | 22 | 7 | +21 | 92,2 | 80,8 % | 16,3 % | +4,6 % | 1,58 |
| Botpa1 | 35 | 31 | 9 | +4 | 84,7 | 80,8 % | 77,1 % | 0,0 % | 1,19 |
| def1zer | 26 | 33 | 19 | -7 | 64,1 | 72,4 % | 42,3 % | -1,8 % | 0,88 |
| dan4o | 18 | 30 | 13 | -12 | 43,6 | 78,7 % | 61,1 % | -3,3 % | 0,74 |
| Quality | 12 | 13 | 1 | -1 | 81,3 | 73,3 % | 33,3 % | +0,1 % | 1,26 |
| xEternaLxx | 10 | 13 | 2 | -3 | 96,6 | 53,3 % | 70,0 % | -3,7 % | 1,12 |
| zemix | 6 | 12 | 3 | -6 | 44,1 | 66,7 % | 50,0 % | -5,6 % | 0,63 |
| zer0UKY | 6 | 12 | 3 | -6 | 50,6 | 66,7 % | 50,0 % | -3,2 % | 0,78 |
| Cizzx | 2 | 12 | 3 | -10 | 28,5 | 53,3 % | 100,0 % | -7,4 % | 0,33 |
Fire Flux
| Spiller | K | D | A | +/− | ADR | KAST | HS % | Swing | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cizzx | 33 | 38 | 6 | -5 | 76,2 | 63,8 % | 51,5 % | -1,5 % | 1,02 |
| Quality | 28 | 31 | 6 | -3 | 72,4 | 74,4 % | 60,7 % | -0,2 % | 1,12 |
| xEternaLxx | 26 | 37 | 4 | -11 | 58,3 | 70,2 % | 61,5 % | -2,0 % | 0,94 |
| zer0UKY | 25 | 34 | 11 | -9 | 62,4 | 72,3 % | 36,0 % | -2,4 % | 0,88 |
| zemix | 24 | 31 | 11 | -7 | 76,4 | 66,0 % | 62,5 % | 0,0 % | 1,09 |
| def1zer | 20 | 8 | 3 | +12 | 120,6 | 93,3 % | 60,0 % | +9,0 % | 1,92 |
| adai | 14 | 3 | 6 | +11 | 81,0 | 100,0 % | 64,3 % | +9,2 % | 1,77 |
| Aldikon | 13 | 10 | 4 | +3 | 111,8 | 86,7 % | 38,5 % | +2,9 % | 1,39 |
| Botpa1 | 11 | 8 | 2 | +3 | 64,1 | 80,0 % | 63,6 % | +0,3 % | 1,05 |
| dan4o | 4 | 7 | 7 | -3 | 42,7 | 80,0 % | 100,0 % | -1,6 % | 0,77 |
Rating vægter kills, deaths, skade, KAST og runde-swing pr. runde, hver justeret for rundens økonomi; omkring 1,00 er gennemsnittet. Swing er, hvor meget en spiller flyttede holdets chance for at vinde runden, pr. runde. Tallene kommer fra Subticks egen parsing af kampenes demoer.